Celebrities Gossip

Princ William ka frikë nga zbulimet e reja të Princit Harry?!

Princi William thuhet se është i kujdesshëm për praninë e Harry-t në Jubileun Platinum të Mbretëreshës, mes shqetësimeve se ai do të zbulojë detaje të bisedave private. Dukës dhe Dukeshës së Sussex-it u është thënë se një ekip filmik i Netflix që i ndjek ata do të ndalohet nga forcat mbretërore nëse përpiqen të filmojnë festimet.

Por Duka i Kembrixhit raportohet të ketë frikë se përmbajtja e çdo bisede me vëllain e tij më të vogël në këtë rast të veçantë mund të përfundojë duke u bërë publike në shfaqjen e Harry dhe Meghan në shërbimin e transmetimit. William dhe Kate thuhet se janë të shqetësuar se çifti, i cili u largua nga detyrat mbretërore për një jetë të re në SHBA, mund të gjejë një mënyrë që të largojë vëmendjen nga Mbretëresha ndërsa ajo feston 70-vjetorin në fron.

Marrëdhënia e tensionuar mes dy vëllezërve u kuptua se ishte dëmtuar nga intervista bombë me Oprah Winfrey, në të cilën ata pretenduan se një anëtar i paidentifikuar i familjes mbretërore bëri komente raciste dhe tha se Kate e bëri Meghan të qajë.

William dhe Harry nuk janë takuar që kur zbuluan një statujë të nënës së tyre Diana, Princeshës së Uellsit, në korrik të vitit të kaluar. Kujtojmë se raportet në familjen mbretërore kanë qenë të tensionuara prej kohësh. Ndërkohë libri i kujtimeve që pritet të publikojë Princ Harry, thuhet se do të nxisë edhe më shumë debatet në familjen mbretërore.