Celebrities Gossip

Princi Harry dhe Meghan Markle do të humbasin përkujtimoren e ardhshme të Princit Philip?!

Princi Harry dhe Meghan Markle mund të humbasin përkujtimoren e ardhshme të Princit Philip nëse lufta e tyre e sigurisë nuk zgjidhet. Duka dhe Dukesha e Sussex-it pritet të marrin pjesë në shërbimin në pranverë të këtij viti dhe më në fund të prezantojnë Lilibet shtatë muajshe me mbretëreshën dhe anëtarët e tjerë të familjes mbretërore.

Por planet janë pezulluar për shkak të mosmarrëveshjes ligjore të Harry me Qeverinë e Mbretërisë së Bashkuar mbi një vendim për të mos lejuar që ai të paguajë për mbrojtjen e policisë për familjen e tij kur ai është për vizitë. Një përfaqësues ligjor i princit tha se ai dëshiron të sjellë Lilibet dhe djalin 2-vjeçar Archie për vizitë nga SHBA, por ata nuk mund të kthehen në shtëpinë e tij sepse është shumë e rrezikshme.

Korrikun e kaluar, Harry thuhet se u ndoq nga një tufë fotografësh pasi mori pjesë në një ngjarje bamirësie me fëmijë të sëmurë në Kew Gardens, në perëndim të Londrës. 37-vjeçari ishte kthyer për pak kohë për zbulimin e statujës përkujtimore të Dianës, Princeshës së Uellsit, më 1 korrik. Familja ka sigurinë në SHBA, por burimet thanë se ekipi i paguar privatisht nuk ka asnjë autoritet në Mbretërinë e Bashkuar. Një burim mbretëror i ka thënë tani Page Six:

Nëse Harry shkon, ai do të dëshirojë të ketë siguri për të dhe familjen e tij. Nëse dhe kur vendos të kthehet ai ka nevojë për siguri.

Çifti nuk ka njoftuar ende ndonjë plan zyrtar udhëtimi për vitin 2022, por besohet gjerësisht se ata do të marrin pjesë në shërbimin në kujtim të Dukës së Edinburgut, i cili vdiq prillin e kaluar në moshën 99-vjeçare. Kjo do të ishte hera e parë që Lilbet do të takohej me familjen e babait të saj pasi Meghan nuk është kthyer në Mbretërinë e Bashkuar që kur çifti u largua zyrtarisht nga jeta mbretërore në mars të vitit 2020 dhe humbi mbrojtjen e policisë të financuar nga taksapaguesit.