Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Princi Harry dhe Meghan Markle festojnë për herë të parë me vogëlushen Lilibet!

Princi Harry dhe Meghan Markle mirëpritën vajzën e vogël Lilibet në qershor dhe që atëherë janë vendosur në një regjim si një familje prej katër anëtarësh. Sot, së bashku me djalin e madh Archie, ata do të shënojnë për herë të parë një festë të madhe në SHBA me fëmijën 5-muajsh për Ditën e Falënderimeve.

Sot familjet në të gjithë SHBA-në do të mblidhen për të festuar këtë ditë të veçantë dhe do të jetë viti i dytë që Harry dhe Meghan e kalojnë festën në Kaliforni. Në intervistën e saj të fundit në “The Ellen Show”, Meghan zbuloi se një ditë gatimi në shtëpi është ajo që e pret çiftin sot. Ajo i tha Ellen:

Më pëlqen të gatuaj, do të jemi në shtëpi dhe thjesht do të pushojmë. Është Dita jonë e dytë e Falënderimeve në shtëpi në Kaliforni, kështu që do të jetë mirë.

Duket se Meghan është një fanse e madhe e Ditës së Falënderimeve, teksa në vitin 2016 ndau një foto të gjelit të saj të përsosur të Falënderimeve në Instagram. Ajo shpjegoi se gatuante në zgarë në vend të furrës në mënyrë që të ruante sa më shumë shije dhe të krijonte një lëkurë krokante.

Përveç kësaj, ajo gjithashtu ka ndarë më parë disa receta për Ditën e Falënderimeve në blogun e saj, “The Tig”, duke përfshirë idetë për përdorimin e mbetjeve, njëra e njohur ishte për supën me tortilla me gjeldeti. Dita e Falënderimeve në Amerikë shënon gjithashtu fillimin e Krishtlindjes dhe dyshimet tashmë po shtohen nëse Harry dhe Meghan do të kthehen në Mbretërinë e Bashkuar për sezonin festiv.