Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip

Princi William dhe Kate Middleton shkëlqejnë për një rast shumë të veçantë!

Princi William dhe Kate Middleton kanë mbërritur në tapetin e kuq për performancën vjetore “Royal Variety”. Çifti, duke marrë pjesë në eventin vjetor për herë të katërt, janë veshur shumë bukur, me Dukeshën e Kembrixhit të veshur me një fustan të gjelbër mahnitës nga Jenny Packham për këtë rast.

Fustani me xhevahire duket se është i mbuluar me temina dhe i shoqëruar nga një ngjyrë e gjelbër pylli që përputhet, nga Jenny Packham. Mësohet se Kate e ka veshur për herë të parë fustanin gjatë një turneu zyrtar mbretëror në Pakistan në vitin 2019. Ajo u pa duke mbërritur në “Royal Variety Performance” me flokë të kaçurrela në njërën anë dhe thuhet se mbante një palë vathë nga Missoma.

Burri i saj, trashëgimtari i ardhshëm i fronit, mund të shihej me një xhaketë smoking blu prej kadifeje, e cila shoqërohej me një këmishë të bardhë, pantallona të zeza dhe një papijon të zi.

Ngjarja e mbajtur këtë mbrëmje në “Royal Albert Hall” në Londër, do të drejtohet nga komediani Alan Carr, me interpretime nga Ed Sheeran, Sir Rod Stewart dhe Jane McDonald, i cili është i nderuar që është i përfshirë. Shfaqja vjetore organizohet në ndihmë të “Royal Variety Charity”, mbrojtës i së cilës është aktualisht Mbretëresha Elizabeth II.

Fondet e mbledhura nga ngjarja shkojnë për njerëzit nga industria e argëtimit që kanë nevojë për ndihmë. Ngjarja e këtij viti është veçanërisht e veçantë pasi shënon 100 vjet të patronazhit mbretëror nga monarkja në fuqi, me Mbretin George V që u bë mbrojtësi i parë i bamirësisë në vitin 1921