Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip

Princi William merr këtë vendim për të mbrojtur familjen e tij!

Princi William i ndaloi ndihmësit mbretërorë të informonin kundër familjes pas sulmeve mediatike ndaj Princit Charles dhe Princeshës Diana. Ndërkohë, episodi 1 i serisë së dokumentarit të BBC-së “The Princes and The Press”, që eksploron marrëdhënien që William dhe vëllai Harry kanë me mediat, u shfaq të hënën mbrëma.

Familja u raportua se ishte e zemëruar që nuk iu dha një mundësi për t’iu përgjigjur siç duhet pretendimeve të bëra në program. Pjesa e parë përshkruan vitet nga Jubileu i Diamantit të Mbretëreshës në vitin 2012 deri në dasmën e Dukës dhe Dukeshës së Sussex-it në vitin 2018.

Ai tregoi se si dolën pretendimet për një përçarje midis Dukës dhe Dukeshës  së Sussex-it dhe të Kembrixhit. William thuhet se ishte i vendosur të mbante një front të bashkuar pasi pa betejat e hidhura publike që prindërit e tij kishin në media. Një burim mbretëror i tha Sun:

William ishte i qartë që në fillim se ne kurrë nuk do të informonim dhe kurrë nuk do të thonim asgjë për askënd në familjet e tjera. Ai e kishte përjetuar atë në vitet ’90 me prindërit e tij gjatë ‘Luftës së Uellsit’ dhe nuk do që të ndodhte më. Ai është në një vend shumë më të mirë me shtypin se vëllai i tij dhe gjërat që do ta shqetësonin nuk e bëjnë. Shpresojmë që Harry të arrijë në këtë pikë gjithashtu.

Burimi pohoi se kishte shpresë të vërtetë që Harry mund të ndryshonte me ndihmën e vëllait të tij, por nuk funksionoi. Episodi 2 i serialit, që do të dalë javën e ardhshme, shqyrton periudhën nga viti 2018 deri në vitin 2021, dhe turnetë mbretërore.