Celebrities Music

Pritjes i erdhi fundi! Pas një mungese të gjatë rikthehet ikona e muzikës Elton John.

Ikona e muzikës, Elton John tashmë ka ndarë me të gjithë fansat një lajm shumë të bukur. Ai ka njoftuar se është rikthyer.  Legjenda 74-vjeçar, doli në skenë për herë të parë pas gati dy viteve në New Orleans të mërkurën mbrëma, dy ditë pasi festoi rikthimin e tij në turneun “Farewell Yellow Brick Road” në Instagram me një montazh video nga koncertet.

Përpara se të dilte në skenën e “Smoothie King Center” për të performuar disa nga hitet e tij më të dashura, John ndau disa fotografi të ndryshme nga qendra e New Orleans në Instagram Story, duke përfshirë një imazh të një varke me avull dhe një tramvaje.

Bashkëshorti i muzikantit, David Furnish, postoi gjithashtu një fotografi të tij duke parë John rastësisht në skenë, me sa duket nga një provë para shfaqjes. Kthimi i këngëtarit të “Rocket Man” në skenë vjen pasi ai njoftoi në shtator se do të shtynte pjesën e mbetur të turneut të tij të vitit 2021, që daton në vitin 2023. Pasi ai u rrëzua gjatë verës, rënia e la ijën e tij me të dëmtuar dhe me shumë dhimbje dhe shqetësime të vazhdueshme pavarësisht se iu nënshtrua një trajtimi fizik me specialist, John kishte lëvizshmëri të kufizuar dhe iu desh t’i nënshtrohej një operacioni.

Këngëtari i “Tiny Dancer” ndau datat e tij të fundit të turneut në rrjetet sociale në qershor, duke thënë se:

Unë do të dal në skenë në mënyrën më të mirë të mundshme, duke performuar më të mirën time, me produksionin më spektakolar që kam pasur ndonjëherë. kishte, duke luajtur në vende që kanë qenë aq shumë për mua gjatë gjithë karrierës sime.

John tha për “Today” në muajin tetor të vitit të kaluar se me mbylljen e pjesëve të fundit të turneut të tij të lamtumirës, ai mezi pret të kalojë kohë me familjen e tij dhe me djemtë.