Celebrities Gossip Showbiz

Pse babai i Dua Lipas po merr kaq shumë vëmendje në rrjetet sociale për pamjen e tij?

Ndërsa këngëtarja britanike Dua Lipa është një fenomen ndërkombëtar i muzikës, babai i saj Dukagjin Lipa, një producent muzikor 53-vjeçar, po bëhet gjithashtu një personazh i famshëm gjithnjë e më i popullarizuar në rrjetet sociale. Në llogarinë e tij në Instagram, ku ka gati 300 mijë ndjekës, ai shpesh poston për karrierën e tij, sesione fotografike, koncerte dhe evente ku ndahen edhe çmimesh të rëndësishme.

Ai përdor rrjetet sociale kryesisht për të postuar fotot e udhëtimeve që bën dhe koncerteve që ndjek, përgjithësisht gjithmonë i shoqëruar nga familja e tij. Ai gjithashtu poston foto që bën me të famshëm, si për shembull një në të cilën është pranë aktorit Leonardo DiCaprio.

Se sa tërheqës është ai nga pikëpamja fizike, po ngjall tashmë disa komente në internet. Në një intervistëpë Insider vetë Dua Lipa është shprehur se:

Po, jam e vetëdijshme për këtë, atij i duket qesharake, por realisht nuk flasim shumë për këtë.

Ashtu si vajza e tij, ai ka qenë gjithmonë i lidhur me botën e muzikës dhe, në fakt, ai ishte një yll më vete gjatë viteve 1990, kur bashkëpunoi në disa grupe dhe ishte këngëtari kryesor i grupit Oda, i cili u nda në 1998.

Më pas filloi karrierën e tij si producent muzikor, profesion të cilin e vazhdon edhe sot e kësaj dite. Ai luan piano dhe kitarë, ndërsa së bashku me gruan e tij Anesa Lipa, ai ishte përgjegjës për kultivimin e shijes së Duas në muzikë, duke e bërë atë të dëgjojë Oasis, David Bowie, Blur dhe Stereophonics që kur ishte fëmijë. Dukagjin drejton Agjencinë e Komunikimit të Republikës, e cila që nga viti 2018 është organizatore e Festivalit Ndërkombëtar Sunny Hill.