Celebrities Gossip

Pse qesh Mbretëresha Elizabeth?! Fotoja që bëri xhiron e rrjetit…

Mbretëresha u pa duke buzëqeshur në rrezet e diellit të vjeshtës sot, ndërsa ajo u fotografua duke udhëtuar nëpër Sandringham me një Range Rover pasi ishte nisur për në pronën e saj në Norfolk për fundjavën. Monarkja 95-vjeçare fluturoi për në pronat e vendit me helikopter dje nga Kështjella Windsor, ku ajo ka pushuar pas qëndrimit të saj gjatë natës në spital muajin e kaluar ndërsa vazhdon rikuperimin e saj.

The 95-year-old Queen is photographed being driven back to Wood Farm at Sandringham in Norfolk today in a Range Rover

Mbretëresha, e cila kishte veshur një shami dhe syze dielli, ishte në automjet duke udhëtuar drejt Wood Farm në pronë, të cilën ajo e vizitonte çdo vit me Princin Philip përreth kësaj periudhe të vitit.

The monarch flew to her country estate of Sandringham (pictured there today) by helicopter from Windsor Castle yesterday

Kreu i shtetit pritet të kalojë fundjavën në Sandringham ndërsa ajo ka pak kohë pushim pasi mjekët e këshilluan të anulonte të gjitha vizitat zyrtare për dy javë, mes vendosmërisë së saj për të qenë e përshtatshme për të Dielën e Përkujtimit.

The monarch is expected to spend the weekend at her Norfolk estate of Sandringham after flying there by helicopter

Madhëria e saj javën e kaluar u tërhoq nga një vizitë e planifikuar në konferencën e ndryshimeve klimatike COP26 në Glasgow dhe në vend të kësaj regjistroi një video-mesazh nga Windsor të premten e kaluar, i cili iu luajt udhëheqësve botërorë të hënën.

Queen Elizabeth II is seen during a Cop26 video message recorded last Friday and played in Glasgow on Monday this week

Fluturimi i saj prej 105 miljesh për në Sandringham për fundjavën vjen pasi u raportua se Mbretëresha ishte e vendosur të priste familjen e saj për Krishtlindje këtë vit pasi pandemia i detyroi ata të anulonin ngjarjen e vitit të kaluar.