Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Music Showbiz

Pse Taylor Swift nuk mori pjesë në ceremoninë e MTV Music Video Awards?!

Këngëtarja e njohur Taylor Swift zgjodhi të anashkalojë pjesëmarrjen në MTV VMAs mbrëmë pavarësisht nominimeve të saj të shumta. Artistja ka qenë e nominuar në katër kategori përfshirë: “Artistja më e mirë e vitit”, “Kënga më e mirë Pop”, “Regjia më e mirë” dhe “Regjia më e mirë artistike”.

Edhe pse vendndodhja e saktë e Swift nuk dihet ende, këngëtarja është parë së fundmi në Irlandën e Veriut, ku i dashuri i saj, Joe Alwyn, po xhiron filmin “Conversations with Friends”. Swift dhe Alwyn nuk kanë bërë ende debutimin e tyre si çift në një tapet të kuq së bashku, por ajo nuk ka harruar që të përmendi partnerin në fjalimin e saj në “Grammys 2021”. Ajo u shpreh teksa mori çmimin “Albumi i vitit” se:

Falenderoj Joe, i cili është personi i parë që i këndoj çdo këngë që e shkruaj dhe që kam kaluar kohën më të mirë me të në karantinë.

Ndërkohë, vitin që lamë pas u aludua për një martesë të Joe dhe Taylor, megjithëse nuk është bërë ende një konfirmim nga dyshja. 31-vjeçarja duket se kësaj radhe nuk ka fituar asnjë çmim në MTV Video Music Awards 2021. Shfaqja u mbajt në Barclays Center në Brooklyn dhe u transmetua në MTV me Doja Cat në rolin e prezantueses.

Rikujtojmë se, këtë vit, nga artistet shqiptare me famë botërore e nominuar ka qenë vetëm Dua Lipa. Këngëtarja ishte e nominuar në kategoritë si “Kënga më e mirë e vitit”, “Bashkëpunimi më i mirë”, “Kënga më e mirë latine” dhe “Regjia më e mirë”. “Kënga më e mirë e vitit” është fituar nga Olivia Rodrigo. Justin Bieber ndërkohë i cili kishte më shumë nominime, arriti të merrte çmimin “Artisti më i mirë i vitit” dhe “Kënga Pop më e mirë”.