Celebrities Gossip Showbiz

Publikohen fotot e fundit të babait të ndjerë të Jennifer Aniston, aktorit veteran John!

Babai i ndjerë i Jennifer Aniston, John Aniston, është parë i brishtë dhe i lëkundur në një nga pamjet e tij të fundit para vdekjes. Ylli veteran i Hollyood-it, i cili ndërroi jetë në moshën 89-vjeçare, u pa për herë të fundit gjatë një daljeje të rrallë publike në Los Angeles në mars të vitit 2020, vetëm disa javë përpara se të përhapej pandemia Covid-19.

Fotot ekskluzive të DailyMail.com tregojnë aktorin greko-amerikan që blen sende ushqimore në klubin e magazinës me zbritje Costco me gruan e tij të dytë Sherry Rooney, 76 vjeç. Aniston përdori një shkop për të ecur nga makina e tij në dyqan, përpara se të kalonte në një skuter lëvizës për të hyrë brenda.

Çifti ishte martuar që nga viti 1984, pesë vjet pasi John u largua nga gruaja e tij e parë Nancy Dow, e cila vdiq në 2016, dhe vajza e tyre aktore Jennifer, e cila ishte dhjetë vjeç në atë kohë. Babai dhe vajza kishin pasur një marrëdhënie të tensionuar si pasojë e braktisjes së tij, të cilën Jennifer e ka cilësuar më parë si momentin më të dhimbshëm në jetën e saj.

Një burim i afërt me John-in i tha gazetës në atë kohë:

Jen e fali babanë e saj që u largua shumë kohë më parë.

Por marrëdhënia e tyre ka pasur ulje-ngritjet e saj. Jennifer nuk foli me të për shumë vite. Por kjo ndryshoi gjatë pandemisë së koronavirusit, gjë që i vuri gjërat në perspektivë për Jennifer, e cila kuptoi se donte të riparonte marrëdhënien e saj me babanë e saj dhe të dy filluan të flisnin në telefon pothuajse çdo ditë, tha burimi.