Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Pyetjet ‘poshtëruese’ të Oprah Winfrey për Dolly Parton në intervistën e vjetër shkaktuan reagime të ashpra!

Në vitin 2003, Dolly Parton u ul me Oprah Winfrey për një intervistë për të folur për aspektin profesional dhe atë personal. Ajo foli për operacionet e saj plastike, shëndetin mendor dhe një album të ardhshëm gjatë intervistës.

Por pothuajse dy dekada më vonë, intervista u bë virale në mediat sociale, me shumë fansa të rinj që akuzuan Oprah se ishte e poshtër dhe po përpiqej të poshtëronte legjendën e muzikës, dhe disa nga pyetjet janë kritikuar ashpër.

Por shumë përdorues të Twitter ndërhynë për të mbrojtur 67-vjeçaren Oprah, me një debat të vrullshëm që dëshmon se sa ndryshe ndjekësit e vitit 2021 i përgjigjen intervistave të vjetra dhe se si ndjeshmëritë mund të kenë ndryshuar.

Dolly ishte në emisionin e Oprah për të folur për albumin dhe disa nga artistët që u shfaqën në të, përfshirë Shania Twain, e cila ishte gjithashtu e pranishme në intervistë, Alison Krauss, Emmylou Harris dhe vetë Dolly. Gjatë bisedës, Oprah bëri disa pyetje që nuk u vlerësuan shumë nga ndjekësit.

Si po e sfidon moshën, Dolly? Çfarë po bën?

Dolly u përgjigj si më poshtë.

Oh nuk e di, unë jam një karikaturë kështu që unë thjesht dukem njësoj gjatë gjithë kohës!

Oprah nuk i ndali këtu pyetjet dhe biseda vazhdoi teksa Dolly nuk nguronte në asnjë përgjigje.

Por ju e shprehni hapur që keni bërë disa ndërhyrje. Disa ndryshime dhe tërheqje?

Po kam, dhe do të kem edhe më shumë kur të më duhen!

Oprah ende nuk i është përgjigjur publikisht asnjë reagimi me të cilin po përballet aktualisht, megjithëse ajo ka çaktivizuar komentet në postimet e saj në mediat sociale. Duket se Oprah po përballet me shumë akuza së fundmi. Kujtojmë se Rose McGowan akuzoi Oprah Winfrey se po shtiret në mbështetjen e saj për lëvizjen #MeToo!