Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Aktualitet

Rama jep lajmin e mirë për pensionistët, bonusi i fundvitit, 3.5 miliardë lekë!

Kryeministri Edi Rama, përmes një statusi në rrjete sociale bën me dije se se 3,5 miliardë lekë është bonusi i pensionistëve për çdo vit përgjatë 2022-2024.

Nga ky bonus që qeveria ka vendosur të përfitojnë të gjithë kategoritë e pensioneve dhe bëhet fjalë për rreth 683 mijë.

Të gjithë ata që përfitojnë pension pleqërie, pension familjar, pension invaliditeti, trajtime të veçanta, minatorë që kanë dalë në pension, naftëtarë, metalurgë, ish-ushtarakët etj., të gjithë këto kategori do të trajtohen me 5 mijë lekë të reja për festat e fundvitit.

“3,5 miliardë lekë. Bonuesi i pensionistëve për çdo vit përgjatë 2022-2024, nga ku përfitojnë 638 mijë pensionistë”, shkruan Rama.