Tech

Risia më e re që Coca-Cola pritet të sjellë në treg!

Coca-Cola së shpejti mund të lëshojë një smartphone në Indi, sipas thashethemeve të fundit që qarkullojnë në internet. Telefoni Coca-Cola pritet të dalë në treg brenda këtij tremujori në Indi. Për telefonin Coca-Cola, kompania e njohur e pijeve po bashkëpunon me një markë të njohur smartphone.

Sipas informatorit të njohur Mukul Sharma, telefoni Cola do të dalë në treg në tremujorin e parë të 2023 dhe kompania Coca-Cola po bashkëpunon me një markë smartphone. Ai postoi gjithashtu një imazh ngacmues së bashku me postimin në Twitter, duke zbuluar një telefon me ngjyrë të kuqe, të markës Coca-Cola. Imazhi i postuar na tregon panelin e pasmë të telefonit të supozuar Cola me një logo të madhe të Coca-Cola që zë gjysmën e hapësirës në pjesën e pasme.

Disa raporte në internet thonë se telefoni Cola mund të jetë një version i ngjashëm me smartphone-in Realme 10 i riemërtuar pasi dizajnit parësor përputhet me atë të Realme 10, me një konfigurim të dyfishtë kamerash. Prodhuesi i pijeve joalkoolike ende nuk ka zbuluar detaje rreth telefonit të përfolur Cola, por ne do të dëgjojmë më shumë rreth këtij telefoni në javët e ardhshme. Ndërkohë, Realme 10 4G u lançua në vitin 2022, i mundësuar nga çipi Helio G99, kamera të dyfishta 50 MP dhe një bateri e madhe 5,000 mAh për t’u nisur.