Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Lancio Music

Robbie Williams maskohet si Boris Johnson në videoklipin e tij

Robbie Williams ka tërhequr menjëherë vëmendjen me veprimin e tij të fundit, duke u shndërruar në kryeministrin britanik, Boris Johnson, në videoklipin e ri “Can’t Stop Christmas”.

Krijuesi i hitit “Let Me Entertain You”, ka hedhur një dritë mbi ngjarjet e vitit, duke përmendur pandeminë e koronavirusit dhe mënyrën e qeverisjes në këtë krizë shëndetësore.

Mes shumë gjërash që trajtoi, në një moment ai shfaqet si kryeministri i Britanisë së Madhe, me kostum të njëjtë duke dhënë një konferencë shtypi, që kishim parë nga Boris gjatë pandemisë.

Po flitet po ashtu për një paruke të bardhë dhe madje edhe dy ndihmës që imitojnë Patrick Vallance dhe Chris Witty.
Në një skenë tjetër brilante, Robbie (si Boris) shoqërohet nga Theresa May “për një kërcim” rreth Downing Street.

Guy Chambers dhe Richard Flack ndërkohë janë producentë të “Can’t Stop Christmas”, teksa kënga është pjesë e albumit “The Christmas Present”, në të cilin janë pjesëmarrës edhe: Rod Stewart, Bryan Adams, Jamie Cullum e Tyson Fury.