Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Romina Kuko: “Konsiderohet tabu ushtrimi i dhunës të gruas ndaj burrit, por në Shqipëri ndodh!”
Dita e 8 • 19:09 03/06/2021
Zv. Ministrja e Brendshme, Romina Kuko e ftuar në ‘Dita e 8’ ka folur rreth temës së dhunës dhe sa e shpeshtë po bëhet në Shqipëri ky problem. Kuko tregoi se ky shqetësim nuk është një fenomen shqiptar, por global. Kuko gjithashtu ka treguar për një problem që në Shqipëri konsiderohet tabu dhe ajo është dhuna e ushtruar të gruas ndaj burrit. Romina Kuko Akil Pano Dj Wizzii
Ilir Çumani sjell problematikat e jetimëve, në komunizëm ata trajtoheshin me dinjitet!
Dita e 8 20:11 08/07/2021
Rrëfimi i neurologes shqiptare në SHBA, Lubonja: Si burri im u kthye nga vdekja në jetë!
Dita e 8 19:58 01/07/2021
Sfidat dhe ëndrrat e rinisë shqiptare në sytë e dy studentëve shqiptarë! Dëshirojnë ata të largohen nga Shqipëria për një jetë më të mirë jashtë?
Dita e 8 16:52 24/06/2021
Edi Gogu dhe Toni Gogu zbulojnë se cili është ‘kapiteni’ në familjen e tyre dhe tregojnë sekretin për një prindërim të shëndetshëm…
Dita e 8 20:15 17/06/2021
Xhoi Jakaj: “Kërkohet shpesh dënimi me vdekje, jam totalisht kundër!”
Dita e 8 18:55 10/06/2021
Mirela Arqimandriti: “Në Shqipëri prindërit i bërtasin fëmijës për notat, nuk kujdesen mos vriten!”
Dita e 8 18:53 10/06/2021
Shqipëria nën pushtimin e dhunës, frikës dhe krimit! Të ftuara Mirela Arqimadriti dhe Xhoi Jakaj
Dita e 8 18:40 10/06/2021
Romina Kuko: “Konsiderohet tabu ushtrimi i dhunës të gruas ndaj burrit, por në Shqipëri ndodh!”
Dita e 8 19:09 03/06/2021
Shqipëria dhe kultura e dhunës! A do të mund të ndërtojmë kulturën e nderimit?
Dita e 8 18:05 03/06/2021
Prof. Artan Fuga: “Kur shteti nuk bën drejtësi, shqiptarët bëjnë vetgjyqësi”
Dita e 8 17:12 03/06/2021
Si po konsolidohet martesa në ditët e sotme?
Dita e 8 16:27 31/05/2021
“Burri im ka dashur të vrasë Enver Hoxhën!”, flet aktivistja Sevim Arbana
Dita e 8 16:22 31/05/2021
Bes Kallaku: “I lashë Xhensilës roje te shkolla për të marrë informacion për të.”
Dita e 8 16:03 31/05/2021
Eni Çobani: “Fatos Nano personazhi i vetëm që ka pranuar publikisht se martesa e tij dështoi”
Dita e 8 18:31 20/05/2021
Jerina Lalaj: “Kam qenë 16 vite e martuar me një zotëri që e doja shumë!”
Dita e 8 16:21 06/05/2021
Dashuria, forca më e madhe në Univers!
Dita e 8 14:47 29/04/2021
“Dita e 8” bën bashkë të gjithë krerët më të lartë fetar në një program kushtuar njeriut!
Dita e 8 21:00 23/04/2021