Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Sport

Ronaldo është dakord me tifozin që mendon se Leo Messi “e vodhi” Topin e Artë!

Me një tweet konçiz e direkt, Cristiano Ronaldo bashkohet me korin e atyre që e cilësojnë “të padrejtë” dhënien e Topit të Artë 2021 për Lionel Messin.

Kampioni portugez i përgjigjet postimit të një tifozi, që rendit të gjitha arsyet, për të cilat vlerësimi duhet t’i shkojë vetë CR7-ës apo Robert Lewandowskit, i dyti për vetëm 33 vota.

Ky postim që mban firmën e tifozit të njohur si “Cristiano Ronaldo – The Legendary” e që ndiqet nga vetë futbollisti legjendar, përshkruan me detaje, të gjitha sukseset e Ronaldos këtë vit, ndërsa dhënien e Topit të Artë për Messin e quan “vjedhje e turp”.

Të gjithë e panë. Kushdo që është sadopak inteligjent e di se kush janë ata që e meritojnë. Të marrësh çmime pa i merituar është lumturi false, pa krenari!

Përshkrimi i tifozit për Ronaldon, nis kështu:

43 gola në një vit, 6 gola në 5 ndeshje të këtij Champions League, të gjithë vendimtarë e një djalë që pavarësisht moshës, vazhdon të bëjë mrekulli e nuk ndalet së çudituri të gjithë botën, por sërish e vendosin në vendin e gjashtë. Vërtetë mendoni se 5 të tjerë bënë më shumë se ai në një vit? Kurrë! Duhej të garonte me Lewandoëskin, i cili në shifrat individuale ka qenë i jashtëzakonshëm. Por kujt i shkon vlerësimi? Messit, i cili fitoi vetëm Kupën e Mbretit me Barcelonën e nuk ka bërë asnjë gol kundër Real Madridit. Ka fituar vetëm Copa America. Me Messin është e kundërta, atij i mjafton një sezon i profilit të ulët, shumë poshtë, se gjithnjë do të gjejnë mënyrën për ta favorizuar e t’i japin çmime.

Ronaldo është plotësisht dakord me ato që shkruan fansi i tij dhe miraton me fjalën: “Fakte!”