Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST

Rudina Meneri (Paloma)

Lindur më 10.06.1984 në Tiranë. Studimet e mesme i ka kryer në gjimnazin “Partizani” dhe është diplomuar në Universitetin Filologjik dega Gazetari.

Masterin e ka kryer për Marrëdhënie Ndërkombëtare Diplomaci. Puna në Top Media ka nisur në vitin 2001 ku fillimisht me klasifikime të ndryshme muzikore dhe me programin Radio- Televiziv “Good Morning Albania” si moderatore prej shtatë vitesh.

Aktivitetet e saj brenda kompanisë “Top Media” kanë qenë edhe formate të tjera Radiofonike dhe Televizive si: gazetare Investigative në emisionin “Fiks Fare” dhe si moderatore në “Top Albania Radio” në emisionin “Një Këngë Për Ty”. Gjithashtu dhe zëri zyrtar i kanalit “Super Sport” në “Digitalb”.

Paloma së fundmi drejton edhe një ndër emisionet më të reja të TAR, “Ndryshe” krah Salsano Rrapi dhe Dj Vini. Të martave prej orës 18:00.

Follow Rudina