Celebrities Gossip

Sa serioze është gjendja shëndetësore e Mbretëreshës Elizabeth dhe çfarë po fsheh Pallati Mbretëror?!

Piers Morgan ka ndarë frikën e tij se shëndeti i Mbretëreshës mund të jetë më shumë se thjesht një situatë serioze siç po njoftohet nga zyrtarët e Pallatit. Ish-prezantuesi 56-vjeçar i “Good Morning Britain” është një komentues i shpeshtë i jetës së familjes mbretërore dhe ai postoi në Twitter për të shprehur shqetësimet e tij pasi u njoftua se Mbretëresha do të humbiste shërbimin e së dielës së përkujtimit në Cenotaph në Londër.

The Queen pulled out of attending the Remembrance Sunday service due to a sprained back

Zyrtarët e Pallatit të Buckingham njoftuan se Madhëria e saj e kishte ndrydhur shpinën dhe ishte e zhgënjyer që ajo nuk do të merrte pjesë në shërbimin përkujtimor. Mbretëresha kishte marrë pak kohë pushim nga detyrat e saj të rregullta kohët e fundit për arsye shëndetësore, por ajo kishte shprehur qëllimet e saj të vendosura për të marrë pjesë në shërbimin përkujtimor.

Piers Morgans fears for the Queen's health

Piers postoi një artikull ku thuhej se Madhëria e saj do të mungonte pasi ndrydhi shpinën dhe shtoi dyshimet e tij për situatën. Ai u tha 7.9 milionë ndjekësve të tij se kishte më shumë nga sa duket dhe se kishte frikë se situata është më e keqe nga sa i thuhet publikut.

Ka diçka që nuk po na thuhet për shëndetin e Mbretëreshës, është qartë një situatë më serioze sesa thotë Pallati.

The Royal Family Attend The Remembrance Day Service At The Cenotaph, Whitehall

Në një postim vijues, prezantuesi televiziv postoi një tjetër mesazh krahas një fotoje të Mbretëreshës.

Mos harroni atë dhe madhërinë e saj, sot në orën 11 të mëngjesit.

Në një deklaratë për mungesën e Mbretëreshës, Pallati i Buckingham tha:

Mbretëresha, pasi ka ndrydhur shpinën, ka vendosur këtë mëngjes me keqardhje të madhe që nuk do të jetë në gjendje të marrë pjesë në shërbimin e sotëm të së Dielës së Përkujtimit në Cenotaph. Madhëria e saj është e zhgënjyer që do t’i mungojë shërbimit.