Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Live From Tirana

Sa të fiksuar janë fansat me idhujt e tyre?! Shihni sa shumë ndjekës fitojnë ata!

Mund të themi se fundjava i përket statistikave të rubrikës suaj të preferuar, që ju mëson me ndryshimet më të fundit në llogaritë e personazheve në Instagram, “Social Top 5”.

Si çdo javë personazhet renditen nga vendi i pestë në atë të parë, pra nga personazhi më pak i ndjekur tek ai me më shumë ndjekës të shtuar.

Kjo ndodh me VIP-at shqiptarë por dhe ata të huaj sigurisht, ku shohim se ndjekësit i preferojnë më shumë.

Këtë javë në Top 5 vëmë re se personazhet mbetet pothuajse të njejtë, kjo pasi kanë ditur të ngjallin kuriozitetin dhe dashurinë tek fansat, duke i shtyrë ata për të klikuar në butonin e “Follow”.

Ndryshe nga herët e tjera, nuk jemi të çuditur nga preferencat e ndjekësve pasi ata që kanë kryesuar kanë sjellë projekte të reja apo muzikë ndryshe.

Gjithsesi, le të njihemi me emrat e personazheve që kanë pësuar ndryshime në numrin e tyre të ndjekësve.

Personazhet e huaj:

5. Modelja e njohur, si dhe bashkëshortja e Justin Bieber, Hailey Bieber ka shtuar këtë javë 300 mijë ndjekës.

4. Jennifer Lopez ndodhet në vendin e katërt pasi ka shtuar 1 milionë ndjekës.

3. Kim Kardashian zë vendin e tretë me 1 milionë ndjekës të shtuar gjithashtu.

2. Kendall Jenner këtë javë ka rënë nga renditja duke kaluar në vend të dytë me 2 milionë ndjekës të shtuar.

1. Kylie Jenner ka shtuar 3 milionë ndjekës, kjo mendohet prej lançimit të linjës së saj më të re “Kylie Baby”.

Personazhet shqiptarë:

4. Megi Pojani ka shtuar këto ditë 1 mijë ndjekës.

3. Arbana Osmani ka fituar në llogarinë e saj 1 mijë ndjekës.

2. Këngëtari Butrint Imeri ka shtuar 2 mijë ndjekës, kjo prej koncerteve të shumta që po publikon.

1. Don Xhoni ka rrëmbyer vendin e parë me 4 mijë ndjekës të shtuar.