Horoskopi

Secila prej shenjave të Zodiakut si fatkeqësi natyrore…

Ndoshta shenja juaj është si një vullkan shpërthyes? Apo jeni më shumë një lloj tërmeti shkatërrues i tokës? Apo ndoshta ju jeni një asteroid gjigant që po shkon drejt Tokës për të na shkatërruar të gjithëve… Pra, mos u habitni më sepse do të zbuloni saktësisht se çfarë lloj katastrofe natyrore do të ishte shenja juaj!

Dashi është si një vullkan: ai është i aftë të shpërthejë në çdo moment të caktuar

Ashtu si një vullkan dashi është i paparashikueshëm dhe i aftë të shpërthejë në çdo moment të caktuar. Kur ta humbasë atë, durimi i tij mund të jetë mjaft shpërthyes, prandaj mendoni dy herë para se të ngatërroheni me një dash!

Demi është si një tërmet: ai rrallë shpërthen, por kur e bën mund të shkaktojë ndonjë dëm

Demi në përgjithësi përpiqet të shmangë kaosin, por nëse ai detyrohet të hakmerret, atëherë më mirë besoni se ai do të shpërthejë me fuqi të madhe të ngjashme me atë të një tërmeti.

Binjakët janë si një stuhi rëre: ata janë të shqetësuar dhe të vështirë për t’u qetësuar

Binjakët janë të shqetësuar dhe disi të vështirë për t’u parashikuar ndaj përshtaten në mënyrë të përsosur me një stuhi rëre të pakontrollueshme. Si një stuhi rëre ata bëjnë gjithçka me 100 kilometra/orë!

Gaforrja është si një valë baticash: ajo mund të jetë e papritur dhe dërrmuese

Gaforrja mund të kapërcehet me periudha të papritura emocionesh të forta që shpërthejnë me forcën e një valë baticash. Ajo përpiqet të ruajë qetësinë e saj, por kur i tejkalon kufijtë e saj, ajo mund të bëhet e rrezikshme.

Luani është si një zjarr i egër: sapo të fillojë, është jashtëzakonisht i vështirë të ndalet

Luani do të ishte një zjarr i egër që mund të përhapet para se të kuptoni se çfarë po ndodh. Mund të shkojë nga 0 në 100 sa hap e mbyll sytë, kështu që mos e provokoni!

Virgjëresha është si një ortek: ajo është praktikisht e pandalshme

Virgjëresha ka forcën dhe vullnetin e një orteku të pandalshëm i cili i lejon asaj të marrë shumë goditje në jetë pa u dekurajuar. Ajo thjesht vazhdon derisa të arrijë përfundimisht fitoren në çfarëdo qoftë ajo që virgjëresha vendos.

Peshorja është si një muson: ajo është e shpejtë dhe e paparashikueshme

Peshorja është një mendimtare e shpejtë e cila gjithashtu ka një brez të paparashikueshëm që e bën të vështirë për njerëzit të jenë 100% të sigurt për atë që mund të bëjë më pas. Për këtë arsye ajo patjetër do të ishte një muson tropikal!

Akrepi është si një stuhi: i errët, misterioz dhe shkatërrues

Personaliteti i akrepit ka një cilësi të errët dhe misterioze dhe të lindurit nën këtë shenjë kanë një energji dhe auro jashtëzakonisht të fuqishme, e cila është e ngjashme me atë të një stuhie!

Shigjetari është si një tornado: i fuqishëm dhe plot energji

Për shkak të shpërthimeve të tij jetëshkurtra, por të fuqishme, shigjetari do të ishte një tornado. Kur niset ai është një mrekulli për t’u parë nga një distancë e sigurt, por mos e pengoni ose mund të jetë i rrezikshëm.

Bricjapi është si një stuhi dëbore: kur zemërohet mund të jetë shumë i ftohtë

Bricjapi është një person i mirë, por nëse në një farë mënyre jeni në anën e tij të keqe, ai mund të ftohet brutalisht dhe të dijë saktësisht se si ta largojë atë anë. Për këtë arsye ai do të mund të ishte një stuhi dëbore.

Ujori është si një asteroid: ai është në thelb nga një planet tjetër

Ujori, një personalitet i rrallë dhe unik, që është edhe intrigues, por edhe i rrezikshëm nëse ju e pengoni. Duke qenë kaq i pazakontë ai do të duhej të ishte një asteroid.

Peshqit janë si një përmbytje: e thellë dhe nganjëherë dërrmuese

Ndonjëherë peshqit thjesht mund të pushtohen aq shumë nga jeta saqë ndihen sikur janë të përmbytur nga emocionet e tyre duke i bërë ata shumë të përshtatshëm për intensitetin e një përmbytjeje të plotë!