Fashion Lifestyle

Sezoni i dasmave po afron, ja çfarë të vishni për t’u dukur ‘on top’!

Me sezonin e dasmave duke u afruar përsëri, nuk ka pasur kurrë një kohë më të mirë për të përqafuar gëzimin e veshjeve. Pra, nëse jeni duke shkuar në një ceremoni në qytet, dasma jashtë afreskeve në fshat ose një event buzë detit, udhëzuesi ynë për veshjet elegante të dasmës ju ka gjetur zgjidhjen.

Fustani perfekt për ceremoninë por dhe për pistën e kërcimit

Një dasmë verore është ambienti perfekt për fustanet me rripa të viteve ’90 – dhe fustani midi saten i Jacquemus është një zgjedhje elegante. Nuanca e saj e verdhë si gjalpë është e përjetshme, duke e bërë atë një pjesë të cilës me siguri do t’i drejtoheni për vitet në vijim. Kombinoje atë me aksesorë në nuanca plotësuese, të tilla si shapkat ‘Susa’ të Manolo Blahnik. E stiluar në bashkëpunim me argjendarin e shkëlqyer brazilian Fernando Jorge, dhe ekskluzivisht i disponueshëm në NET-A-PORTER, kjo çantë e sofistikuar në ngjyrë ari do të plotësojë në mënyrë të përkryer veshjen, për një paraqitje që është e nënvlerësuar, por me siguri do të kthejë sytë e të gjithëve.

Dasma në plazh

Një dasmë buzë detit i inkurajon të ftuarit të kërkojnë veshje më të relaksuara – mendoni përshembull fustani juaj më i mirë turistik, por i kombinuar me aksesorët e duhur. Fustani me lule i Zimmermann, i quajtur romantikisht ‘Matchmaker’, është punuar nga materiale më të konsideruara, duke e bërë atë një zgjedhje shumë të denjë për dollapin tuaj të përhershëm. Stilojeni me sandalet e sheshta prej lëkure të Aeyde për të shmangur çdo situatë zhytjeje në rërë, më pas përfundoni pamjen me një çantë plazhi nga Saint Laurent dhe Oliver Peoples ‘1966C’, të krijuar në bashkëpunim me markën kult njujorkeze Khaite, që do të shtojë një prekje të menjëhershme të shkëlqimit retro.

Pritje me koktej

Me të vërtetë nuk mund të gaboni me një fustan të zi për një ngjarje zyrtare – veçanërisht kur bëhet fjalë për një dasmë në qytet. Versioni ‘Aubree’ i Tove është sa elegant dhe i guximshëm – është bërë nga saten mëndafshi i hollë që është i gërshetuar në pjesën e sipërme të trupit për një përfundim ‘look-u’ të shkëlqyeshëm.

Kostume

Një kostum jep një sofistikim të lehtë me një prekje të mosrespektimit jo-tradicional që e bën atë në mënyrë të pamohueshme ‘cool’. Merrni parasysh format lozonjare dhe nuancat e buta për të shmangur çdo gjë që duket shumë zyrtare.

Vendet e afreskeve

Kur bëhet fjalë për të festuar dashurinë, ngjyrat e gëzueshme janë gjithmonë të përshtatshme. Këtë sezon, zgjidhni fustanin midi të Erdemit me detaje dantelle, i cili vjen në një nuancë të harlisur smeraldi – ideale për ambientet e kopshtit. Bizhuteritë prej ari do të kombinohen në mënyrë të përkryer me këtë nuancë të gjallë, kështu që përfundoni pamjen tuaj me vathët rrathë modernë prej ari të Jennifer Meyer, të cilat janë punuar me dorë.