Horoskopi

Sezoni i shigjetarit do t’i buzëqeshë këtyre tri shenjave të zodiakut!

Keni papritmas një dëshirë për të eksploruar botën, për të mësuar gjëra të reja dhe për të takuar njerëz të rinj? Nëse po, mund të falënderoni faktin që dielli është tani në shigjetarin spontan dhe gazmor. Kjo shenjë e ndryshueshme e zjarrit jeton sipas rregullave të veta, sepse e di që të kesh frikë të ofendosh dikë ose të bësh gjënë e gabuar vetëm pengon potencialin tënd. Lëreni që fryma e sezonit të shigjetarit t’ju tregojë se ka shumë mënyra të ndryshme për të jetuar jetën tuaj. Nëse jeni një nga shenjat me fat të zodiakut që do të ketë javën më të mirë të 22 nëntorit 2021, dashi, luani ose shigjetari, atëherë keni shumë për të pritur.

Dashi: Ka kaq shumë gjëra emocionuese që nuk i keni përjetuar ende

Nëse ndiheni të mërzitur të shkoni në të njëjtat vende dhe të bëni të njëjtat gjëra vazhdimisht, do t’ju pëlqejë energjia që ju rrethon që nga kjo javë dash. Kozmosi po ju inkurajon të përqafoni anën tuaj aventureske, sepse ju keni fuqinë për të zbuluar kaq shumë gjëra të reja në këtë moment. Ju mund të ndiheni sikur doni të udhëtoni në një vend të ri, të hulumtoni perspektiva të reja dhe të shfrytëzoni të gjitha llojet e mundësive të reja.

Luani: Kërkesa juaj për të krijuar art dhe për të shprehur veten mund të jetë e fortë

Ju jeni një shenjë tepër artistike luan. Ju e dini që ju pëlqen çdo mundësi për të krijuar ngjyra, poezi dhe muzikë, sepse ju bën të ndiheni tepër të gjallë. Prej kësaj jave, mund të ndjeni ndjesinë tuaj artistike si ndjesi shpimi gjilpërash dhe dëshirën tuaj për të krijuar diçka të bukur duke u bërë më e vështirë për t’u injoruar. Nuk ka kohë më të mirë për të shprehur veten sesa sezoni i shigjetarit. Shprehuni si të dëshironi, qoftë duke kërcyer TikTok, duke lyer thonjtë, duke veshur veshjen tuaj më të bukur ose duke u marrë me art.

Shigjetari: Po e ndien veten, ndaj mos u përmba

Është momenti që keni pritur shigjetar. Dielli më në fund po lëviz përmes shigjetarit, duke ju ndihmuar të mbani mend se sa të lezetshëm jeni në të vërtetë. Lërini të dhënat të tregojnë se keni ndryshuar kaq shumë gjatë vitit të kaluar dhe keni filluar ta kuptoni atë. Ju madje mund të keni dëshirë të bëni diçka për të festuar këto ndryshime, të tilla si të bëni një model flokësh të ri, të organizoni një festë ose të filloni projekte që pasqyrojnë interesat tuaja të reja. Injoroni këdo që ju bën të ndjeni dëshirën për të ndryshuar atë që jeni sepse tashmë jeni të mrekullueshëm.