Aktualitet

Sherr me thika në Elbasan, një i plagosur!

Një i ri është plagosur me thikë në Elbasan teksa se ngjarja ka ndodhur në lagjen “Vullnetari”.

Mësohet se i plagosuri është dërguar në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Në vendin ku ka ndodhur ngjarja kanë mbërritur forca të shumta policie, të cilat po punojnë për identifikimin dhe arrestimin e autorit/ve të dyshuar të ngjarjes.

Njoftimi i Policisë:

Elbasan/Informacion paraprak

Më datë 05.12.2021, në lagjen “Vullnetari”, në një lokal, shtetasi A.Q, 41 vjeç, pas një konflikti fizik të çastit me një person ende të paidentifikuar, është rrëzuar në shkallët e lokalit e për pasojë ka është dëmtuar në kokë dhe po transportohet për në spitalin e traumës në Tiranë për ndihmë mjeksore më të specializuar.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje po krehin zonën me qëllim kapjen e autorit.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe identifkimin e autorit.