Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Shkëlqim Muça për çmimin “Mjeshtër i Madh” më kishin harruar, por e korrigjuan gabimin!
PASÓ • 16:58 24/01/2021

Italentuar dhe virtuoz me topin, asistues brilant, i dalluar për fantazinë në fushë, sulmues befasues dhe rezultativ, Shkëlqim Muça u kthye në një sportist frymëzues për gjeneratat e reja.

Mbrëmjen e djeshme ai ishte i ftuar në emisionin sportiv “Pasó” në Top Albania Radio.

Gjatë intervistës, nuk mund të lihej pa përmendur dekorimi tij nga presidenti i Shqipërisë si “Mjeshtër i Madh” më 20 janar të këtij viti.

Kujtojmë se vetëm dy ditë më parë, ish-futbollisti i shquar i Tiranës dhe Kombëtares, si dhe trajneri i disa skuadrave në futbollin shqiptar, ka marrë titullin “Mjeshtër i Madh”. Prej kohësh Presidenti Ilir Meta po jep dekorata dhe tituj të ndryshëm për figurat e spikatura të sportit ndër vite.

Ndërsa u pyet se si e priti këtë çmim të rëndësishëm dhe si shkuan festimet, Muça zbulon se dekorimi ndodhi me vonesë, një harresë e vogël, por që u rregullua.

Në nëntor janë nderuar rreth 10 lojtarë të Tiranës, ndoshta kanë harruar… dhe pastaj presidenti u bë sebep dhe këtë çmim ma ka dhënë ai personalisht, jo nga klubi.

Ja çfarë pëlqen Viola Spiro tek Cristiano Ronaldo dhe nuk është ajo që mendonit!
PASÓ 16:28 18/09/2021
Ja cilat janë ndeshjet e javës së dytë të Kategorisë Superiore ku spikat supersfida Vllaznia-Teuta!
PASÓ 14:47 18/09/2021
Artan Hoxha shpreh revoltën e tij lidhur me stadiumin “Air Albania”!
PASÓ 14:41 18/09/2021
Nutricionistja Diola Dosti na tregon si mund të shtojmë në peshë!
PASÓ 17:28 05/06/2021
Daljana Sejdia: “Tiranës i duhet më shumë një psikolog sesa një trajner!”
PASÓ 12:10 23/05/2021
Ervin Fakaj: “Vështirë të gjesh trajner për Tiranën, i ka prishur gjërat me duart e veta”
PASÓ 12:04 23/05/2021
Atalanta Kërçyku: “Ja e vërteta e emrit tim!”
PASÓ 17:58 15/05/2021