Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Aktualitet

Shqiptari “ngre në këmbë” Athinën, me makinë të vjedhur tenton arratisjen si në filma! (Video)

Një shqiptar u bë sot protagonist i një ngjarjeje që shkaktoi panik në Athinë, por fatmirësisht pa fatalitete. Në kryqëzimin e rrugëve “Aristotelous” dhe “Marnis” në kryeqytetin grek, ai refuzoi të ndalte makinën që drejtonte, ndonëse një gjë e tillë iu kërkua nga Policia.

 

Madje, jo vetëm refuzoi, por gjithashtu rriti shpejtësinë e automjetit që drejtonte e qëlloi në drejtim të agjentëve, të cilët u kundërpërgjigjën dhe e plagosën në këmbë.

Paraprakisht, mësohet se policët kishin ngritur pika kontrolli, pas sinjaleve për një makinë të grabitur dhe e tillë rezultoi ajo që drejtohej nga shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur. Me autoambulancë, ai u dërgua për mjekim e ndodhet jashtë rreziku për jetën.