Horoskopi

Shtatori do të jetë plot energji pozitive për këto 3 shenja!

Javët e fundit të verës janë më në fund shumë pranë dhe kjo është një dëshmi se sa shpejt fluturon koha. Stinët vijnë dhe shkojnë, duke lënë pas kaosin dhe ndryshimin në mes të tyre. Gjëja e bukur në lidhje me astrologjinë është mënyra se si vazhdon, pavarësisht se sa të bllokuar mund të ndihenni. Astrologjia është gjithmonë këtu për të tronditur gjërat.

Nëse jeni një nga shenjat e zodiakut që do të ketë muajin më të mirë të vitit në këtë shtator – Virgjëresha, Peshorja dhe Akrepi – atëherë do të ndiheni të bekuar me një energji optimiste.

Virgjëresha: Ju po përqafoni të ardhmen tuaj dhe nuk keni ndërmend të tërhiqeni 

Po provon kaq shumë gjëra të reja këtë muaj, Virgjëreshë. Dielli është në shtëpinë tuaj të parë, duke inkurajuar besim, guxim dhe dëshirë për të përmirësuar veten. Me Uranin që ju inkurajon të filloni aventura të reja dhe të shfrytëzoni mundësitë që mund t’i kishit gjykuar më parë në mënyrë shumë të ashpër, nuk mund të thuhet se çfarë do të arrini këtë muaj. Edhe pse gjërat mund të jenë paksa të ngatërruara gjatë javëve që Mërkuri është në retrogradë që nga 27 shtatori, ai do të thellojë kërkimin brenda vetes tuaj. “Kush jam unë? Kush po bëhem? Dhe më e rëndësishmja, ku po shkoj?”

Peshorja: Po ndiheni të motivuar për të patur sukses

Ka shumë për të pritur me padurim këtë shtator, Peshore. Venusi – planeti juaj sundues – do të bekojë ashendetin  tuaj deri më 10 shtator, duke ju dhënë kaq shumë dashuri, bukuri dhe kënaqësi. Teksa Marsi hyn në Peshore më 14 shtator, mund të ndiheni të ringjallur nga pasioni, besimi dhe fuqia pasi kozmosi ju inkurajon të konkurroni pak më shumë dhe të shkoni drejt qëllimit që doni të arrini. Në kohën kur fillon sezoni i Peshores, ju mund të ndiheni komod në lëkurën tuaj pasi energjia përputhet me temperamentin tuaj. Vetëm kini kujdes nga Merkuri në retrogradë në Peshore, i cili fillon më 27 shtator. Edhe pse mund të ndjeni një dozë të dyfishtë konfuzimi, mund të përqafoni edhe udhëtimin që do të ndërmerrni.

Akrepi: Po ndiheni bukur dhe të gjithë e vënë re

Mund të mos jetë ende sezoni i Akrepit, por ju me siguri po ndiheni si në shtëpi këtë muaj. Më 10 shtator, Afërdita do të hyjë në Akrep, duke ‘spërkatur pluhur zanash’. Kjo do t’ju ​​bëjë të ndiheni më të bukur, sikur shkëlqeni nga brenda dhe të gjithë do të vënë re bukurinë tuaj. Përshembull, mund të vëreni më shumë njerëz që ju kontrollojnë. Miqtë tuaj do të shijojnë praninë tuaj. Më e rëndësishmja, do t’ju pëlqejë mënyra se si ndihesh për veten.