Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Design

Shtëpia më e shtrenjtë në Spanjë mund të bëhet e juaja pasi tanimë ka dalë në shitje!

Një nga vilat më luksoze të Spanjës, që për shumë njerëz është dhe më e shtrenjta në vendin turistik ka dalë së fundmi në shitje. E pajisur me 7 dhoma gjumi, kinema të hapur, pishina gjigante dhe banjo turke, vilës i është vendosur një çmim prej 65 milionë paundësh. Prona prej 2300 m2, njihet ndryshe me emrin “Villa Solitare” dhe ka një pamje të mrekullueshme përpara nga Gjiri i Palmës në jug të Majorkës.

Vila ka hapësira të mëdha të banimit me mure qelqi në katin përdhes, duke përfshirë një dhomë ngrënie joformale dhe zyrtare, të hapura në një tarracë gjigante që rrethon hapësirën e pronës. Gjithashtu prona përfshin një ashensor xhami në dhomat e gjumit dhe hapësirat e tjera të saj. Në çatinë, pronarët me fat mund të shikojnë perëndimin e diellit nga vaska e nxehtë, ose të shijojnë një shfaqje në kinemanë e tyre të hapur. Gjithashtu ka një sauna dhe sallë fitnesi.

Prona vjen e mobiluar me mobilje të bëra me porosi nga Nilufar. Prona ndodhet në një rrugë që është bërë një pikë e nxehtë për ish-pronarët britanikë, kështu që prisni të takoni fqinjët e tjerë që flasin anglisht. Nga jashtë, Villa Solitaire, e cila u ndërtua në vitin 2017, duket sikur “lundron me anije lundruese” falë një dizajni të arkitektit milanez, Matteo Thun.