Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Lancio Music

Shuhet në moshën 30-vjeçare DJ dhe producenti i njohur

Një lajm i keq për të gjithë fansat e Garrett Lockhart. Ndërron jetë në moshën 30-vjeçare DJ i rrymës Dance-Elektronic/Rock. Garrett, njëkohësisht edhe producent mësohet se ka ndërruar jetë ditën e hënë sipas një deklarate të postuar në llogaritë e tij të mediave sociale. Nuk u dha asnjë shkak i vdekjes për artistin e njohur si i_o.

Në deklaratë shkruhej: ‘Të hënën, 23 Nëntor, bota humbi një shpirt të bukur, Garrett Falls Lockhart, i njohur gjithashtu si i_o. Kjo frymë jashtëzakonisht e talentuar na mësoi se edhe nëse asgjë nuk ka rëndësi, ju prapë mund të udhëheqni me dashuri. E vërteta dhe shpirti i Garrett jetojnë përmes muzikës që ndau. Pusho në paqe Garrett. Ne të duam ty.’

Gone too soon: The EDM artist, who recently performed under the moniker i_o, passed away on Monday, according to a statement posted to his social media accounts

Rikujtojmë, se artisti ishte i njohur më së shumti për bashkëpunimin me Grimes në këngën ‘Violence’ të vitit 2019, nga albumi i saj Miss Anthropocene. Ai është gjithashtu i njohur për këngët e tij Low, Death nga Techno dhe Don’t Stop.