Celebrities Film & Tv

Si janë njohur aktorët Dakota Johnson dhe Andrew Garfield së bashku?

Aktorja Dakota Johnson kohët e fundit ka qenë nën shoqërinë e aktorit të “The Social Network”  për “Vanity Fair”, ku të dy kujtuan dhe folën për dramën biografike të vitit 2010, një nga filmat e parë të Johnson dhe duke punuar me Eisenberg, i cili luajti bashkëthemeluesin e Facebook, Mark Zuckerberg në filmi me regji të David Fincher.

Ti dhe Jesse ishit shumë të zënë me atë film, dhe unë padyshim që isha në të për katër sekonda, por kalova disa ditë në xhirime vetëm duke parë. Më kujtohet se u ula me ju djema kur një ditë ishe duke ngrënë drekë dhe më bëre plot pyetje. 

Eisenberg mori vlerësime kritike për portretizimin e Zuckerberg në “The Social Network” duke përfshirë këtu edhe një nominim për çmimin ‘Oscar’ për aktorin më të mirë. Johnson pati një rol të vogël në film si Amelia Ritter, ndërsa Garfield luante bashkëthemeluesin e Facebook, Eduardo Saverin, me të cilin Zuckerberg goditi në mënyrë të famshme kokat.

Dhe megjithëse ata nuk kishin skena së bashku, Garfield tha në intervistën e tyre për Vanity Fair se ai ka kujtime të bukura nga koha e tij me aktoren e “The Lost Daughter” në një festë pas publikimit të “The Social Network”. Ku Garfield i tha Dakota-s se:

Mendoj se ishte në ‘Oscars’ apo diçka e tillë, kur regjisori David Fincher duhej të fitonte dhe më kujtohet që të pashë në festën e mëvonshme dhe ti ishe shumë e bukur dhe energjike dhe e emocionuar dhe unë unë u ndjeva në të njëjtën mënyrë.