Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Fashion

Si kanë ndryshuar pamjet e disa prej ikonave të modës ndër vite…

Njerëzit e famshëm zakonisht nuk e nisin karrierën e tyre me stilistë të modës dhe qasje në rrobat e stilistëve. Ashtu si ne, ata duhet të punojnë me ato që kanë. Duhen vite për të zhvilluar një sens të nënshkruar të stilit. Dhe ata shpesh na befasojnë me diçka të re.

Ne ndërkaq po ju prezantojmë me disa të famshëm që kanë ndryshuar pamjen e tyre më shumë se një herë:

1. Johnny Depp

Johnny Depp gjithmonë është veshur në mënyrë krijuese, por sidoqoftë ai nuk vishet më me stilin ‘country’. Një rast i tillë që e vërteton këtë ishte gala Monte-Carlo për shëndetin planetar ku Johnny kishte një stil klasik me një kravatë tradicionale.

2. Emma Watson

Emma Watson ka përsosur stilin e saj gjatë viteve që nga ditët e saj të hershme të Harry Potter. Ajo madje kohët e fundit u bashkua me bordin e drejtorëve për një kompani mëmë që zotëron marka luksoze si Gucci dhe Balenciaga. Shumëllojshmëria e saj e modës e bën atë një ikonë stili.

3. Taylor Swift

Taylor Swift e filloi karrierën e saj me çizme kauboj dhe fustane me shkëlqim. Ndërsa u bë më e suksesshme, stili i saj përparoi dhe që nga ajo kohë ajo i ka falur çizmet dhe i ka zëvendësuar me buzëkuqin e saj klasik të kuq.

4. Jared Leto

Ashtu si karriera e tij, stili i Jared ka shkuar në shumë drejtime. Gjatë viteve ’90 u formua banda e tij rock “30 Seconds to Mars”. Kohët e fundit, Jared ka një stil eklektik dhe përqafon vitet ’70 me flokët e tij të gjatë dhe kostumet grafike.

5. Miley Cyrus

Miley Cyrus ka ndryshuar shumë nga ditët e saj në Disney. Ajo ka ndërmarrë shumë rreziqe në stilin e saj për të arritur atje ku është sot. Ajo ka ende ka një sens të mprehtë të stilit.

6. Meghan Markle

Megjithëse Meghan i është përshtatur stilit më konservator të jetës mbretërore ajo është ende një ‘shkelëse’ e rregullave. Ajo ende favorizon thjeshtësinë.

7. Lady Gaga

Lady Gaga është bërë një emër i njohur jo vetëm për shkak të karrierës së saj të suksesshme muzikore, por edhe për shkak të pamjeve të saj të çuditshme dhe të guximshme të modës. Stili i saj është përsosur me kalimin e viteve.

8. Drew Barrymore

Barrymore ishte frymëzuar në vitet 90′ për t’u veshur me kostume ‘meshkujsh’ por papritur stili i saj ndryshoi dhe kaloi në fustane.

 9. Justin Timberlake

Nga ylli pop i adoleshencës në Backstreet Boys te kostumet e zeza të kravatës, Justin ka ndryshuar mjaftueshëm.

10. Jennifer Lopez

Jennifer Lopez është një ikonë e një stili të tillë, veshja e saj e “Grammy Awards” e viteve 2000 mori frymëzim nga stili i rrugës. Ajo pastaj e zhvendosi fokusin e saj tek veshjet më të hijshme të markave më luksoze.