Celebrities Gossip Showbiz

Si nuk na zhgënjen kurrë! Lady Gaga mahnit fansat me këtë performancë…

Lady Gaga organizoi një natë për t’u kujtuar teksa performoi para një koncerti në stadiumin Tottenham Hotspur të Londrës të premten. Duke kënduar një mori nga hitet e saj për 46,000 fansa, këngëtarja, 36 vjeçe, doli në skenë mes turneut të saj botëror Chromatica Ball, i cili filloi në fillim të këtij muaji.

Pasi publikoi albumin e saj “Number 1 të frymëzuar nga shtëpia në Mbretërinë e Bashkuar në vitin 2020, krijuesja e hiteve më në fund mori mundësinë për të nisur shfaqjen e saj të re edhe një herë, pasi i nisi gjërat në Düsseldorf, Merkur Spiel-Arena e Gjermanisë më 17 korrik.

Përpara performancës së saj të parë në Düsseldorf, Gaga ngacmoi skenën e pabesueshme të shfaqjes, të cilën ajo e cilësoi si ‘muzeun e saj të brutalitetit’. E njëjta gjë mund të thuhet edhe për ambientin e së premtes mbrëma, pasi ajo mahniti fansat e adhuruar me performancën e saj të zjarrtë.

Koncerti ishte një festë e himneve të festave pas albumit të saj të gjashtë në studio duke u dhënë fansave atë natë një seri numrash elektrizues pop dhe kërcimi. Ylli doli në skenë me një shpërthim energjie ndërsa performonte disa kërcime pulsuese të shoqëruara me koreografi dhe kostume të modës së lartë që të kujtojnë Grace Jones.