Health & Beauty Lifestyle

Si të humbasësh 4 kg për 4 ditë, kjo është dieta e Victoria Beckham!

Victoria Beckham Një ish-anëtare e grupit ikonik “Spice Girls”, gruaja e një prej futbollistëve më të talentuar, David Beckham dhe gjithmonë në formën perfekte. Madje shpeshherë ajo është kritikuar për peshën e saj, duke u cilësuar si tepër e dobët, por Victoria është një nga ato femra e cila pavarësisht se ka lindur 4 fëmijë, nuk ka pasur asnjëherë një kilogram tepër në trupin e saj.

Në ditët ekstreme ajo është shprehur se ka aplikuar dietën e saj “të emergjencës”, me anë të së cilës humb 4 kg në 4 ditë. Gjithashtu ajo këshillon që të konsumohet shumë ujë gjatë mbajtjes së dietës, të paktën 2 litra. Ajo ka ndarë ditën e saj të plotë.

Dita e parë:

Lejohet konsumimi vetëm ujë ose çaj jeshil.

Dita e dytë:

Në mëngjes: gjysmë molle jeshile, gjysmë racioni oriz i zier, 100 gr kos me pak yndyrë.

Në drekë: 100 gr kastaveca me pak vaj ulliri dhe lëng limoni, gjysmë racioni oriz i zier, 40 gr proshutë.

Mes vakteve: frut çfarë të dëshironi, 1 vezë, sallatë me lakër.

Në darkë: omëletë, gjysmë racioni oriz i zier.

Dita e tretë:

Në mëngjes: një fetë buke të zezë me gjalpë, kafe ose çaj (pa sheqer), pak shalqi, 50 gr djathë pa shumë yndyrë.

Në drekë: kastravec me pak limon, 2 feta proshutë, 2 copa pjepër.

Në darkë: dy domate me vaj vegjetal, 80 gr djathë, një copë pjepër. Mund të kosnumoni dhe disa feta shalqi.

Dita e katërt:

Në mëngjes: 200 gr kos, 1 banane.

Në drekë: dy feta bukë të zezë pa gjalpë, 2 domate, 200 gr kos.

Në darkë: 150 gr sallatë me spec të kuq dhe kastravec, pak proshutë dhe 200 gr kos.

KUJDES! Kjo dietë nuk duhet zbatuar pa u këshilluar më parë me një mjek!