Celebrities Gossip

Si “Tom and Jerry”, marrëdhënia e ndërlikuar e Princit William dhe Harry ndër vite!

Të gjithë vëllezërit dhe motrat debatojnë herë pas here, por grindja e Princit William dhe Harry ka mbërthyer kombin anglez dhe tregon pak shenja përmirësimi. Në fakt, grindjet e tyre tani janë subjekt i një emisioni të ri të BBC-së të titulluar “The Princes and the Press”, i cili gjithashtu duket se po shkakton tension në familje.

Por si nisi gjithçka? Si përfunduan dy vëllezër që kishin një lidhje kaq të ngushtë duke e larguar njëri-tjetrin? Sipas ekspertëve mbretërorë Omid Scobie dhe Carolyn Durand, tensionet fillimisht u ndezën mes princave pasi Meghan Markle hyri në jetën e Harry. Kjo ndodhi pas fjalëve të vëllait të madh drejtuar të voglit.

Mos mendo se duhet ta nxitosh këtë situatë. Merr aq kohë sa të duhet për të njohur këtë vajzë.

Sidoqoftë, komenti dyshohet se acaroi Harry, i cili u zemërua që William i referohej gruas së tij tani si “kjo vajzë”. Ai madje dyshohet se ka sulmuar Dukën e Kembrixhit për përpjekje për të shkatërruar këtë marrëdhënie para se të fillonte.

Ndërsa vëllezërit u përpoqën të shuanin tensionin dhe të vazhdonin, të nxitur nga një shtytje e butë nga babai i tyre Charles, ata kaluan Krishtlindjet së bashku në Sandringham me Mbretëreshën. Por, një video e familjes mbretërore duke shijuar një shëtitje rezultoi që disa shikues të akuzonin William për injorim të Meghan, e cila me sa duket po bënte përpjekje për të nisur një bisedë.

Që aty gjërat u përkeqësuan edhe më shumë. Pretendimet se Kate kishte qarë pas një debati me Meghan për detajet e dasmës, pushtuan internetin në vitin 2018. Në intervistën e saj me Oprah, Meghan hodhi poshtë akuzën dhe tha se e kundërta kishte ndodhur në të vërtetë, dhe ajo ishte përlotur.

Më pas, në vitin 2019, vëllezërit u panë duke mos folur me njëri-tjetrin gjatë një shërbimi të së dielës së Pashkëve. Më vonë atë vit, Harry konfirmoi grindjen në një dokumentar, ku ai tha se të dy ishin në rrugë të ndryshme.

Pasi ndërprenë lidhjet me bamirësinë e Fondacionit Mbretëror të Kembrixhit përpara se të largoheshin nga Frogmore dhe të zhvendoseshin në Kanada, Harry dhe Meghan më pas tronditën botën me intervistën e tyre me Oprah. Harry përsëriti se ai dhe William janë në shtigje të ndryshme dhe se ka hapësirë mes tyre. Ndërkohë Meghan pretendoi se një anëtar i familjes mbretërore, pa përmendur emrin, bëri një koment racist për Archie dhe institucioni nuk e ndihmoi atë në luftën e saj për shëndetin mendor.