Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Live From Tirana

“Social Top 5” ju njeh me yjet më të ndjekur në Instagram gjatë kësaj jave!

Fundjava i përket rubrikës më të ndjekur dhe të dashur për të gjithë ju, i cili ju njeh me ndryshimet më të fundit që kanë ndodhur në Instagram-et e VIP-ave shqiptar si dhe të huaj. Së bashku me Elios Shulin, do të njihni emrat e personazheve më të famshëm, atyre që kanë arritur të rrëmbejnë mijëra ndjekës në llogaritë e tyre në rrjetin social më të përdorur vetëm për shtatë ditë.
Këtu shohim se asgjë nuk i ndalon yjet dhe fansat e tyre, ata gjithmonë tregojnë suport edhe pse Instagram pati një problem i cili zgjati për orë të tëra.

Gjithsesi le të shohim se cilët janë ata që kanë shtuar më shumë ndjekës gjatë kësaj jave, duke i renditur nga personazhi që ka fituar më pak e deri tek ai që ka fituar më shumë ‘followers’.

Personazhe të huaj:

5- Në vendin e pestë për këtë javë qëndron ikona, Adele. Ajo ka shtuar 1.2 milion ndjekës në llogarinë e saj në Instagram.
4- Vendin e katërt e zë Kourtney Kardashian, një prej motrave më me influencë në botë. Ajo ka fituar 2 milion ndjekës.
3- Beyonce pozicionohet në vendin e tretë me 2 milion ndjekës të shtuar.
2- Miliarderja, Kylie Jenner ka shtuar 2 milion ndjekës gjithashtu dhe qëndron në vendin e dytë.
1- Top 5 e personazheve të huaj e kryeson, Kim Kardashian të cilës i janë shtuar 3 milion ndjekës.

Personazhet shqiptarë:

5- Në vend të pestë është Donald Veshaj, që me hyrjen e tij në “Big Brother VIP” ai ka shtuar 1.5 mijë ndjekës.
4- Vendin e katërt e zë gazetarja shumë e dashur, Paloma. Ajo ka shtuar 1.9 mijë ndjekës.
3- Semi Jaupaj qëndron në vend të tretë me 2.8 mijë ndjekës të shtuar.
2- Në vend të dytë është këngëtari që rrëmben zemrat e të gjithëve, Butrint Imeri. Atij i janë shtuar 12 mijë ndjekës.
1- Në krye qëndron moderatorja më e talentuar, Arbana Osmani, e cila gjatë kësaj jave ka shtuat 19 mijë ndjekës.