Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Live From Tirana

“Social Top 5” zbulon se cilët personazhe kanë “rrëmbyer vëmendjen” e Instagram-it!

Fundjava nuk mund të quhet e tillë dhe e plotë pa prezencën e rubrikës tuaj më të dashur, e cila ju tregon se çfarë ndryshimesh kanë ndodhur në numrin e ndjekësve të personazheve shumë të njohur dhe të komentuar nga ju.

Bëhet fjalë për “Social Top 5” që  vjen çdo të premte, pjesë e emisionit “Live From Tirana”, ku listohen personazhet shqiptarë dhe të huaj, nga vendi i pestë deri në atë të parë në bazë të rritjes së numrin të tyre të “followers”.

Të shumtë janë VIP-at që kanë javë tashmë që ndodhen në Top 5, por nuk mungojnë as hyrjet e reja, personazhe të cilët preferohen shumë prej jush dhe madje ndodh që të befasohemi nga shtimi i ndjekësve të tyre në ritme të shpejta.

Personazhet e huaj:

5- Vendin e pestë e zë këngëtarja Mariah Carey me një rritje prej 400 mijë ndjekësish.

4- Më pas, renditet personaliteti televiziv Kim Kardashian e cila ka shtuar 1 milion ndjekës.

3- E radhës është artistja Britney Spears me 1.2 milion ndjekës të shtuar.

2-Shumë pranë fronit qëndron këngëtarja Jennifer Lopez me 3 milion ndjekës më tepër.

1-Listën e kësaj jave të “Social Top 5” e kryeson artistja Rihanna me një rritje prej 17 milion ndjekësish.

Personazhet shqiptarë:

5-Flori Mumajesi renditet i pesti me një rritje prej 4 mijë ndjekësish.

4-Vendin e katërt e mban Anxhelina Hadergjonaj me një rritje poashtu prej 4 mijë ndjekësish.

3-I treti renditet Romeo Veshaj me 8 mijë ndjekës më tepër.

2-E dyta pozicionohet Fifi me 17 mijë ndjekës të shtuar.

1-Në vend të parë është Beatrix Ramosaj me 18 mijë ndjekës më tepër.