Celebrities Film & Tv

Tani Dakota Johnson nuk do ta quajmë më aktore por regjisore!

Aktorja bukuroshe Dakota Johnson po depërton me shpejtësi në botën e prodhimit të filmave. Aktorja 32-vjeçare luan dhe prodhon jo një, por dy filma në Festivalin e Filmit Sundance të këtij viti, i cili filloi të enjten dhe zgjat deri më 30 janar. “Am I OK?” dhe “Cha Cha Real Smooth”, të dyja në bashkëpunim me kompaninë e saj të prodhimit “TeaTime Pictures”.

Në një intervistë të re me “Los Angeles Times”, të botuar të enjten, Dakota thotë se ajo thjesht dëshiron të bëjë një ndryshim, pas një jete të rritur në skenë dhe duke përjetuar kaq shumë biseda rreth kësaj pune dhe kësaj industrie dhe njerëzit në të dhe pasi ka arritur që të ketë karrierën e saj për 14 vitet e fundit. Kujtojmë gjithashtu se prindërit e saj janë aktorët Don Johnson dhe Melanie Griffith.

Dua ta përmirësoj. Dua të kem një përvojë më të mirë. Dua t’u jap më shumë mundësi njerëzve të mahnitshëm për të bërë gjëra. Unë dua të bëj më shumë.

Ylli i “Lost Daughter” shtoi gjithashtu:

Unë kam ëndrra kaq të mëdha edhe jashtë kontrollit. Dhe unë kam kaq shumë ide, dhe më duhet vetëm t’i nxjerr ato. Edhe nëse ato janë të tmerrshme dhe partneri producent Ro Donnelly thotë, ‘Jo’.

Dakota, roli i së cilës si protagonistja Anastasia Steele në filmat “Fifty Shades of Grey” e bëri atë një yll, tha për median se “opinionet” që njerëzit kanë për njerëzit e tjerë, veçanërisht njerëzit e famshëm, veçanërisht njerëzit e famshëm lakuriq janë si zhurmat e mushkonjave në veshin e saj.

Unë mendoj se thjesht dua të bëj atë që është e vërtetë për zemrën time dhe këtë kam bërë. Dhe edhe pse gjërat nuk dalin gjithmonë ashtu siç duhet të ishin kur unë jam atje si thjesht një aktor, zgjedhjet që kam bërë kanë qenë gjithmonë nga zemra ime dhe jo për ndonjë arsye tjetër.