Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Fashion

Të famshmet që vërtetuan se nuk keni pse të jeni modele për t’u dukur të mrekullueshme…

Veshjet e stilistëve të famshëm, si rregull, tregohen në pasarelë nga modele me një lloj imazhi të caktuar. Pra, kur shikojmë shfaqjet e modës, ne nuk mund ta imagjinojmë se si do të duket kjo veshje tek dikush me një lloj trupi tjetër. Për fat, ka personazhe të famshëm që veshin veshje të markave të ndryshme luksoze dhe shfaqen me to nëpër evente të ndryshme.

Hidhini një vështrim se si duken këto veshje në personazhe të ndryshme të showbiz-it, dhe vlerësoni se ku duken më bukur ato.

Céline — Dakota Johnson
Michael Kors — Celine Dion
Céline — Selena Gomez
Alexander McQueen — Lady Gaga
Versace — Nicole Kidman
Gucci — Salma Hayek
Elie Saab — Aishwarya Rai
Yves Saint Laurent — Emma Stone
Givenchy — Meryl Streep
Erdem — Chloë Grace Moretz
Jean Paul Gaultier — Catherine Deneuve
Dries Van Noten — Margot Robbie
Elie Saab — Helen Mirren
Christian Dior — Jennifer Lawrence
Erdem — Scarlett Johansson
Brandon Maxwell — Jennifer Aniston
Gucci — Dakota Johnson
Elie Saab — Jennifer Lopez

Rikujtojmë, se duke nisur me veshjen e Paris Hilton e deri tek intervista e njohur e Tyra Banks në vaskë, ajo çfarë i ka bërë viral më së shumti është fustani që mbajnë veshur. Dy yjet zgjodhën të vishen nga PatBO, një markë braziliane që po bëhet shumë e njohur dhe e përdorur nga yjet e showbiz-it. 

Ndërkaq, për të gjithë ata që nuk e dinë, “Moschino” ka prezantuar koleksionin e ri të veshjes në Javën e Modës në New York. Në pasaralë nuk kishte si të mungonte dhe supermodelja Gigi Hadid, e cila është bërë nënë së fundmi. Gigi e mbylli sfilatën e “Moschino”-s duke thithur një shishe biberoni.