Celebrities Love & Sex

Të famshmit që na kanë dëshmuar se sa të rëndësishme janë miqësitë afatgjata!

Ruajtja e miqësive mund të jetë e vështirë, sepse me oraret konfliktuale, ju nuk mund të duket se do të takoheni me miqtë tuaj aq sa do të donit. Në këtë drejtim, të famshmit nuk ndryshojnë. Por kur jeni vërtet miq të ngushtë nuk ka rëndësi sa shpesh e shihni njëri-tjetrin, vetëm se kur e bëni këtë ndjeheni sikur nuk ka kaluar fare kohë.

Ne ju prezantojmë me një listë të miqësive të të famshmëve që shoqëria e tyre i ka rezistuar kohës…

1. Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow

Ne i njohim këto aktore nga miqësia e tyre në ekran në serialin e njohur “Friends”. Por ata kanë qëndruar mikesha që atëherë dhe kanë mbështetur njëra-tjetrën për dekada të tëra. Këto 3 gra janë aq të afërta sa djali i Lisa Kudrow mendoi se Jennifer Aniston ishte nëna e tij gjatë xhirimeve të “Friends”.

2. Eva Longoria dhe Victoria Beckham

Aktorja e “Shtëpiake të Dëshpëruara” dhe stilistja e njohur kanë qenë mikesha për më shumë se një dekadë dhe madje kanë mbajtur kontakte edhe me Zoom, kur janë ndarë. Eva Longoria është gjithashtu kumbara e Harper si dhe Victoria dizajnoi fustanin e nusërisë së Evës.

3. Miley Cyrus dhe Kelly Osbourne

Të dyja 2 kanë baballarë të njohur. Kelly Osbourne është mbështetësja më e madhe e Miley-t dhe e përshkruan këngëtaren si punëtore dhe respektuese.

4. Anne Hathaway dhe Hugh Jackman

Ata u bënë të afërt në xhirimet e “Les Miserables”, për të cilat Anne fitoi Oscar-in e saj. Në një intervistë të kohëve të fundit nga “Variety”, ata vlerësuan etikën e punës së njëri-tjetrit.

5. Beyoncé dhe Kelly Rowland

Beyoncé dhe Kelly Rowland kanë qenë mikesha që nga fëmijëria, gjatë ditëve të Para-Destiny’s Child dhe janë akoma mike të ngushta edhe sot.

6. Oprah dhe Gayle

Këto të dyja kanë qenë mikesha për 45 vjet. Ato u takuan si 2 gazetare të reja, pasi një stuhi dëbore nuk e lejoi Gayle të shkonte në shtëpi dhe Oprah e ftoi atë të qëndronte në shtëpinë e saj dhe aty nisi miqësia e fortë.

7. Adam Levine dhe Jonah Hill

Këngëtari dhe aktori në fakt kanë qenë miq që nga fëmijëria. Baballarët e tyre ishin miq dhe Adam Levine dhe Jonah Hill kalonin shumë kohë së bashku në shtëpitë e njëri-tjetrit.

8. Jennifer Aniston dhe Jason Bateman

Ata u takuan kur Jennifer ishte 25-vjeçe përmes një shoku të përbashkët i cili punonte në një shfaqje televizive të quajtur “Simon”. Që atëherë ata kanë punuar me njëri-tjetrin në filma të shumtë si: “The Break-Up”, “The Sëitch”, “Horrible Bosses”, “Horrible Bosses 2” dhe përsëri në “Office Christmas Party”.