Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Showbiz

Të gjithë kundër Alketës dhe Alketa kundër të gjithëve

Ditët e fundit rrjetet sociale janë shëndërruar në një fushë betejë me postimet e revistës “Class” kundër Xhemi Shehut dhe motrave Vjollca. Kujtojmë se këto të fundit ironizuan Alketa Vejsiun në “Fest 58” mbi ndërrimin e shumtë të fustaneve apo mënyrës së saj të prezantimit, gjë që nuk i ka pëlqyer aspak moderatores së famshme.

Mesa duket Alketa nuk i pret mirë shakatë dhe kjo u vu re nga postimet ironizuese e ofenduese të revistës “Class” kundrejt moderatoreve të Top Channel.

Besojmë se tashmë të gjithë e dinë se për çfarë postimesh bëhet fjalë dhe kjo betejë nuk mbaron me kaq. Pjesë e luftës online janë bërë edhe personazhe të njohur të botës së muzikës e televizionit që janë hedhur në mbrojtje të Xhemi Shehut, Marinës dhe Luana Vjollcës.

Reperi Ghetto Geasy mesa duket është përpjekur të kontaktojë Alketën, tregojnë burime për “Blitz.al’, por kjo e fundit nuk i është përgjigjur. Megjithatë, shkrimi ofendues mbi ‘sheikët dhe vajzat shqiptare’ që gjendej në foton e motrave simpatike, u ndryshua në ‘Motrat Vjollca në Dubai’, thua se kjo e ndryshon dëmin që u bë më parë.

Së fundmi, aktori i humorit të “Portokalli”, Rezart Veleshnja ka postuar një foto të hershme të Alketa Vejsiut ku le të themi se ajo nuk duket në ditën e saj më të mirë.

“Unë them se Eminem do e kishte zili Alketën për 320 km në orë të të folurit edhe do të ishte krenar ta kishte në bashkëpunim” -shkruan ai në brendësi të fotos.

Sakaq, në postimin tashmë të fshirë, ironia e aktorit u kthye në sarkazëm duke marrë reagime të shumta nga ndjekësit e tij dhe nga fanatikët e kësaj situate të ndërlikuar.

“Ta dish Alketa unë të kam shumë xhan, të adhuroj madje edhe urrej këdo që të shan ty” -shkroi Rezi në diçiturën e fotos. Jemi ende në pritje të një reagimi nga Alekta rreth këtyre zhvillimeve të fundit.

Nuk e dimë nëse ndonjë tjetër personazh tjetër do të bëhet pjesë e këtyre thumbimeve. Megjithatë, tashmë të gjithë ndihemi të përfshirë dhe mund të shprehim mendimin tonë lirisht në komentet e postimeve të VIP-ave dhe Revistës “Class” ashtu siç bëjnë luftëtarët e vërtetë të tastierës.