Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Të kesh ngjashmëri me Ed Sheeran, bekim apo mallkim?!

Një person i ngjashëm me Ed Sheeran ka zbuluar se pamja e tij është një bekim dhe një mallkim pasi ai është i detyruar të jetojë jetën “i maskuar” sepse fansat e këngëtarit nuk do ta lënë atë vetëm.


Ty Jones, nga Mançester, punon si një person me pamje të plotë me kohë të plotë, si dhe një aktor aspirues, dhe thotë se ai njihet si Ed shpeshherë. Ai është i njëjtë me yllin dhe ka të njëjtat tipare të fytyrës, ngjyrën e flokëve dhe sjelljet, gjë që i bën njerëzit t’i afrohen vazhdimisht.


Ndjekësit e këngëtarit mund të bëhen mjaft intensiv, me një person që i ngjajnë yllit, ndërsa të tjerët do të qajnë ose do të fillojnë të dridhen. Ty madje bën blerjet ushqimore gjatë natës vetëm për të shmangur fansat dhe “mban një profil të ulët” me rroba të zakonshme, syze dielli, një maskë për fytyrën dhe një kapelë.

Unë i kam patur të gjithë, nga fansat që qanin dhe dridheshin deri tek një çiklist që nuk mund të ndalonte së shikuari dhe u përplas me biçikletën ndërsa ende bënte kontakt me sy. Ishte si një skicë komedie, kur shkova për të ndihmuar, më tha “Nuk ka mundësi që sapo kam takuar Ed Sheeran”. Unë kam patur një numër të çmendur të fansave që më ndiqnin në Hackney në Londër dhe në Los Angeles, deri në pikën ku ekipi me të cilin punoja duhej të më ndihmonte të bëja një plan dramatik arratisjeje.

Unë kurrë nuk e prisja këtë, aspiratat e mia në shkollë ishin mjaft të ulëta. Puna ime e ëndrrave ishte të punoja në B&Q ose të punoja në një varkë peshkimi. Aktrimi ishte më shumë një ëndërr sesa realitet atëherë.

Ty në fakt u takua me Ed Sheeran një herë në vitin 2011 dhe pritet të ketë një takim me Zoom me të në fund të këtij muaji. Përfitimet e tjera të punës përfshijnë dërgimin e “gjërave falas” nga markat dhe fansat, si dhe lejimin në klube dhe restorante si një “VIP”.