Lifestyle Tech

Thuajini lamtumirë pedalimit për vitin 2023 dhe mirëprisni këto biçikleta elektronike!

Biçikletat elektronike po bëhen disa nga mënyrat më të njohura për të lëvizur për shkak të komoditetit të tyre dhe udhëtimit të shpejtë pa mundim. Ata janë gjithashtu me kosto efektive dhe vijnë në forma, madhësi dhe stile të ndryshme. Ajo që më pëlqen gjithashtu tek ata është se nuk do të lodheni më kurrë duke pedaluar nëpër qytet.

Shumë adhurues të biçikletave elektronike pretendojnë se ka kursime në pompën e benzinës duke përdorur një biçikletë elektronike për punë të shpejta në vend të një makine. Kur mendoni të blini një biçikletë elektronike, disa nga faktorët që duhen marrë parasysh përfshijnë llojin e terrenit në të cilin do të hipni, distancën që do të mbuloni, buxhetin tuaj dhe jetëgjatësinë e baterisë.

Disa nga veçoritë kryesore për t’u kërkuar në një biçikletë elektronike përfshijnë një motor të fuqishëm, një bateri me cilësi të qëndrueshme që ka marrë certifikim nga Underwriters Labs (UL), një kornizë të qëndrueshme dhe një ndenjëse të rehatshme. Këtu janë biçikletat elektronike më të vlerësuara të vitit 2023:

1. Tyson Heybike

Modelja Tyson nga Heybike u vlerësua si një nga më të mirat e CES 2023 dhe u publikua së fundmi për publikun. Është i palosshëm, ka një distancë prej 55 miljesh, mund të përballojë deri në 400 paund dhe kërkon vetëm 4-5 orë për t’u ngarkuar. Ai përdor frenat hidraulike të diskut, që do të thotë se frenimi është i lehtë pavarësisht se ku jeni duke vozitur, dhe vetë biçikleta është efikase në energji. Çmimi për biçikletën fillon nga pak më pak se 1700 dollarë. Në kohën e publikimit, Heybike kishte një vlerësim me 5 yje në faqen e saj të internetit.

2. Gocycle G4

Gocycle G4 është një biçikletë elektronike e vlerësuar me çmime që do t’ju kushtojë shumë më tepër se disa nga të tjerat në treg. Megjithatë, është gjithashtu një nga të preferuarat e mia. Ajo ka një distancë prej rreth 40 miljesh, plus që paloset në një formë strehuese që mund ta ruani në shumë vende që një biçikletë nuk do të përshtatet kurrë. Ajo vjen me një prizë USB, kështu që ju mund të karikoni telefonin tuaj gjatë udhëtimit tuaj dhe motori i tij bën një udhëtim të qetë dhe të qetë. Në varësi të modelit, mund t’ju kushtojë nga 5,400 deri në 7,000 dollarë. Në kohën e publikimit, ky produkt kishte një vlerësim me 4.3 yje në Google.

3. Pace 500.2

Pace 500.2 nga Aventon vjen në një model hap pas hapi, që do të thotë se mund ta vendosni me lehtësi këmbën mbi biçikletë për të filluar udhëtimin tuaj. Ka një ndenjëse të qetë dhe kornizë të drejtë dhe shkon deri në 47 milje në varësi të shpejtësisë suaj. Kjo biçikletë do t’ju kushtojë pak më pak se 1400 dollarë, duke e bërë atë opsionin më të përballueshëm dhe më të aksesueshëm për këdo që kërkon të hipë në një biçikletë elektronike. Në kohën e publikimit, Pace 500.2 kishte një vlerësim 4.7 yje në faqen e tij të internetit.

Investimi në një biçikletë elektrike mund të jetë një ndryshim i lojës për udhëtimin tuaj të përditshëm. Me komoditetin e tyre, eko-miqësitë dhe kosto-efektivitetin e tyre, nuk është çudi që ato po bëhen gjithnjë e më të njohura. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për fuqi, qëndrueshmëri apo rehati, këto biçikleta elektronike më të mira ia vlen të merren parasysh.