Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Film & Tv Gossip

Tilly Ramsay vendosi që të reagonte dhe të jepte një mesazh shumë të fortë pasi e komentuan për peshën e saj!

Ylli i ‘Strongly Come Dancing’ Tilly Ramsay së fundmi ka sulmuar Steve Allen të radios ‘LBC’ pasi ai iu referua bukuroshes, si një “gjë e vogël topolake” në emisionin e tij. Vajza e kuzhinierit të njohur në të gjithë botën Gordon Ramsay vendosi që të reagonte në rrjetin e saj Instagram të mërkurën teksa bëri një deklaratë të gjatë në të cilën ajo shprehu dhimbjen dhe tronditjen e saj kur u kritikua për pamjen e saj nga një burrë 67-vjeçar në një radio kombëtare.

Në postimin e saj 19-vjeçarja, zbuloi se ajo po mësonte të pranonte veten, por ende ndjehej e lënduar nga vërejtjet tronditëse. Steve Allen gjatë emisionit të tij në radio u shpreh se:

A është ajo? Unë jam i mërzitur tashmë prej saj. Ajo është një gjë e vogël topolak nuk është ajo. A e keni vënë re? Ndoshta duhet të imagjinoj gatimin e babait të saj.

Në përgjigje të vërejtjeve, Tilly shkroi:

Unë përpiqem të mos lexoj dhe dëgjoj komentet negative, megjithatë kohët e fundit thirrja në një stacion radio kombëtar nga një burrë 67-vjeçar është një hap tjetër. Steve të lutem, ndjehu i lirë, shprehi opinionet e tua, megjithatë edhe unë kam një kufi në lidhje me komentet rreth paraqitjes sime. Është një turp i tillë që dikush po përpiqet ta bëjë një përvojë kaq pozitive në negative. Ky nuk është i pari dhe padyshim nuk do të jetë komenti i fundit i bërë në lidhje me pamjen time dhe e pranoj këtë dhe po mësoj të pranoj veten. Por ju lutemi mbani mend se fjalët mund të dëmtojnë. Dhe në fund të ditës jam vetëm 19 vjeç dhe jam shumë mirënjohës për të gjitha mundësitë e mahnitshme në të cilat kam qenë në gjendje të marr pjesë. Unë e kuptoj që të qenit në sy të publikut padyshim vjen me pasojat e veta dhe unë kam qenë në dijeni të kësaj që në moshë të re. Megjithatë, nuk do të toleroj njerëz që mendojnë se është në rregull të komentosh publikisht dhe të kontrollosh peshën dhe pamjen e kujtdo. Me dashuri Tilly.

Prezantuesja e ‘CBBC’ po konkurron në mënyrë rigoroze me balerinin profesionist Nikita Kuzmin dhe njëkohësisht po merr pjesë edhe në ‘Celebrity MasterChef Australia’ të regjistruar më parë.