Celebrities Fashion

Timothée Chalamet dhe Haider Ackermann dizenjojnë një hoodie për të drejtat e grave afgane

Që kur shpërtheu në skenë me performancën e tij të nominuar për Oscar në “Call Me By Your Name”, Timothée Chalamet jo vetëm që është bërë një nga talentet më të veçantë të Hollywood-it në ekran, por edhe një nga yjet më të mrekulluesh të tapetit të kuq. Por ndërkohë që njohuritë enciklopedike të Chalamet-it për veshjet bashkëkohore të meshkujve e kanë bërë atë të veshë një sërë markash gjatë viteve, ka një stilist në veçanti tek i cili është kthyer vazhdimisht dhe ai është Haider Ackermann.

Nga kostumi saten me rrip që veshi për premierën e “The King” në 2019, tek pjesa e sipërme dhe pantallonat e zeza të ndezura me shpatulla dhe deri tek pantallonat që veshi në premierën e filmit “Dune” në Festivalin e Filmit të Venecias në fillim të këtij viti, Chalamet ka filluar të mbështetet në modelet e Ackermann për të gjitha etapat e tij më të rëndësishme të karrierës.

Chalamet dhe Ackermann njoftuan përmes Instagramit këtë pasdite se po lançojnë një hoodie të dizajnuar së bashku në mbështetje të një kauze të rëndësishme: të drejtat e grave dhe vajzave në Afganistan, të cilat janë kthyer në mënyrë dramatike prapa si rezultat i kthimit të talebanëve në pushtet në gusht. të këtij viti.

Për disa vite tani Haider dhe unë kemi dashur të bëjmë diçka. Së bashku, në gusht, u tmerruam kur mësuam për krizën e vazhdueshme humanitare në Afganistan dhe vendosëm të dizajnonim një hoodie ku 100% e të ardhurave do të shkojnë për Afghanistan Libre: një organizatë ndihmuese që lufton për të mbrojtur. të drejtat e grave dhe të fëmijëve. Ndërsa ato mizori vazhdojnë të përhapen, ne duhet të përforcojmë zërat e atyre ushtarëve të heshtur.

Dyshja nënshkruan të dy postimet e tyre përkatëse me:

Paqe dhe dashuri.