Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Sport

Tokio 2020, transparenca e një sportisti norvegjez, në shënjestër të rrjeteve sociale!

Atleti norvegjez Kristian Blummenfelt fitoi Medalje Ari në triathlon, sportin që bashkon tre disiplina: not, çiklizëm e vrap dhe nuk mbeti pa vëmendje! Shkak u bë uniforma e tij e bardhë dhe efekti që shkaktoi pas garës së notit.

Por me pamjet e ofruara, nuk munguan batutat dhe Blummenfelt u krahasua me një superhero.

Superman me mbathje të veshura mbi kostum! Eshtë gabim apo jo?

Kush ka dizenjuar uniformën sportive duhet të jetë frymëzuar nga Captain Underpants!

Nuk ka dyshime se veshja prej superheroi…funksionoi!