Aktualitet

Tragjike në Belsh/ Makina përplas motorin, ndërron jetë 15 vjeçari, bashkëmoshatari në gjendje të rëndë!

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme pranë fshatit Marinez të Belshit, ku një 15-vjeçar është përplasur nga një makinë dhe ka ndërruar jetë.

Shoferi me iniciale O. M., 15 vjeç dhe pasagjeri K. P., 15 vjeç, të dy banues në Belsh po lëviznin me motor në momentin e përplasjes nga makina që drejtohej nga një 34-vjeçar me iniciale T. N. .

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë drejtuesi i motorit, ndërsa pasagjeri ndodhet në Spitalin Kirurgjik të Elbasanit, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.