Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Trekëndëshi i dashurisë që përfshinte kastin e “Harry Potter” do t’ju thyejë zemrën!

Me një bazë kaq të madhe dhe të përkushtuar të fansave, shikuesit janë të etur të zbulojnë çdo detaj të vogël në lidhje me jetën personale dhe private të kastit të Harry Potter. Aktorja fituese e Oskarit, Emma Thompson, u shfaq në tre nga filmat e Harry Potter dhe më parë ishte martuar me aktorin dhe regjisorin e njohur Kenneth Branagh, i cili gjithashtu u shfaq në një nga filmat.

Pasi u konsideruan çifti i Hollywood-it pasi u martuan në vitin 1989, ata u ndanë në vitin 1995 shumë kohë para se ekskluziviteti i Harry Potter të dilte në kinema. Kenneth u shfaq si Gilderoy Lockhart në filmin e dytë, “Harry Potter and the Chamber of Secrets”, ndërsa Emma bëri debutimin e saj si mësuese Profesoreshë Trelawney në filmin e tretë, “Harry Potter and the Prisoner of Azkaban”.

Marrëdhënia e Emës dhe Kenneth u godit nga thashethemet teksa ai u përfol se ishte i përfshirë me një aktore tjetër që vazhdoi të luante në filmat e Harry Potter, Helena Bonham Carter.


Helena u fotografua duke puthur Kenneth në vitin 1996, një vit pas ndarjes së tij nga Ema dhe ata dolën publikisht me romancën e tyre në vitin 1997 para se të ndaheshin në vitin 1999. Edhe pse prishja e martesës së saj ishte thellësisht shqetësuese për Emën, ajo arriti të kanalizojë dhimbjen e saj në një rol tjetër në “Love Actually”.

Ajo skenë ku personazhi im qëndron pranë shtratit duke qarë është shumë e njohur sepse është diçka që të gjithë kanë kaluar. Unë e kisha zemrën time shumë të thyer nga Ken. Kështu që e dija se si ishte të gjesh gjerdanin që nuk ishte menduar për mua. Epo nuk ishte pikërisht kjo, por ne të gjithë e kemi kaluar atë.