Celebrities Fashion Gossip Showbiz

Trendin e përjetshëm e përqafojnë Bora Zemani, Kiara Tito dhe Kida!

Kjo është bukuria e botës së xhinseve siç është tani; ka vetëm kaq shumë opsione për të zgjedhur. Disa mund të thonë edhe shumë. Midis çifteve klasike si Levi’s 501s dhe xhinse të Re/Done’s Stove Pipe deri tek stilet ndoshta më polarizuese që janë rigjallëruar falë estetikës së qëndrueshme Y2K, tregu i xhinseve nuk ka qenë kurrë kaq i lulëzuar ose në varësi të mënyrës se si e shikoni, e frikshme.

Jo më vetëm një element kryesor i veshjeve të fundjavës, dizajnerët nga Khaite dhe The Row tek Altuzarra dhe Chloé e kanë çimentuar xhinsin si një artikull luksoz me vulën e miratimit të pistës.

Kthehu në Altuzarra: Në shfaqjen e tyre SS23, marka boho dërgoi një fund maxi xhins në pasarelë që menjëherë arriti statusin e kultit. Funde të tjera xhinse si ajo nga Agolde dhe Citizens of Humanity kanë një jetëgjatësi të ngjashme të kufizuar.

Ndërkohë, disa nga yjet e showbiz-it shqiptar, duket se e kanë adhuruar këtë look. Bora Zemani, Kiara Tito dhe Kida janë parë me outfit-e tërësisht xhins dhe duket se shkëlqejnë me këto look-e.