Celebrities Gossip

U fut në telashe sepse postoi foton e të atit, ja çfarë rrëfen Princesha Eugenie!

Të jesh një princeshë në epokën e mediave sociale është një gjë e ndërlikuar me rregulla strikte të vendosura për atë që mund dhe nuk mund të ndash me ndjekësit. Princesha Eugenie e zbuloi këtë në mënyrën e vështirë, pasi u qortua për një foto që postoi në Instagram të babait të saj, Princit Andrew. Në një intervistë me Vogue në vitin 2018, më e madhja nga fëmijët e Andrew dhe Fergie pranoi se ajo kishte rrezikuar me postimin në Instagram. Ajo i tha revistës:

Kohët e fundit u futa në telashe pasi postova një foto të babait në një korridor të pallatit që ishte jashtë kufijve për publikun.

Pasi iu bashkua platformës vetëm disa muaj më parë, shumica e postimeve të Princeshës janë homazhe për bashkëshortin dhe dashurinë e saj prej shumë kohësh, Jack Brooksbank. Por në ditën që u intervistua, Princesha dhe motra e saj më e vogël Beatrice u përpoqën të gjenin një foto të përshtatshme për t’i uruar Princit Andrew ditën e babait.

Motrat, të cilat janë mbesat e Mbretëreshës, kanë qenë gjithmonë pranë babait dhe nënës së tyre, Sarah Ferguson. Edhe pasi prindërit e tyre u divorcuan në vitin 1996, ata mbetën miq të fortë duke u siguruar që vajzat të rriteshin në një njësi familjare miqësore. Pasi vendosi të shkarkonte Instagramin, Beatrice tha se motrat donin të ndanin botën e tyre me ndjekësit, duke pasqyruar një sferë pak më intime në jetën e tyre të përditshme.