Celebrities Food & Drink Gossip

U shpreh se nuk do të hante kurrë një ‘hot dog’, reperi i njohur jo vetëm që pendohet për ketë deklaratë por…

Reperi i njohur Snoop Dogg së fundmi thuhet se po planifikon të lançojë markën e tij të ‘hot dog’-ve të quajtur “Snoop Doggs”, sipas një dosjeje të fundit ligjore në Zyrën Federale të Markave Tregtare. Avokatët e Snop Dogg aplikuan muajin e kaluar në Zyrën e Patentave dhe Markave të SHBA-së për një regjistrim të markës tregtare me termin “Snoop Doggs”, duke thënë se ai planifikon ta përdorë atë për të shitur ‘hot dogs’ dhe lloje të tjera ushqimesh të shpejta.

Snoop nuk ka lançuar ende një markë, por duket se ai ka një qëllim serioz për ta bërë këtë. Zgjedhja e biznesit të ‘hot dog’-ëve është ndoshta pak e habitshme, duke pasur parasysh historinë e tij me ushqimin, ku ka thënë publikisht që nuk do të hante kurrë një ‘hot dog’!

Ndërkaq rikujtojmë, se Snoop, Dr. Dre, Eminem, Mary J. Blige dhe Kendrick Lamar do të kryesojnë shfaqjen e pjesës së parë të ‘Super Bowl 2022’ për ‘Super Bowl LVI’ që do të zhvillohet më 13 shkurt në stadiumin SoFi në Inglewood, në Kaliforni. Kur u pyet për planet dhe përgatitjet për shfaqjen e shumëpritur, reperi i njohur i “Gin and Juice” tha se bisedat kanë kaluar në një tjetër nivel dhe ata kanë pritshmëri të mëdha për performancën.

Unë, Dr Dre, Eminem, patëm një diskutim për atë që ne po përpiqemi të bëjmë. Është gati të shkojë me shpejtësi të plotë përpara. Por unë ju them se kjo do të jetë një nga shfaqjet më të mëdha të pjesës së parë të Super Bowl që keni parë ndonjëherë. Dr Dre është duke punuar. Ai po e bashkon kohën e tij me specifikat dhe dinamikën e asaj që ne po bëjmë.

Snoop gjithashtu zbuloi se Stewart është është një tifoz kaq i madh i Eminem dhe ai do ta prezantojë më në fund atë me të.