Aktualitet

Ulet sërish numri i të infektuarve me COVID-19, nuk regjistrohen humbje jete!

11 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID në vendin tonë pas 464 testimeve të kryera.

Qytetarët e infektuar janë të përhapur 9 në Tiranë dhe dy në Fier, duke e çuar numrin e personave aktivë në të gjithë vendin në 185.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë, ndërsa 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë shëruar 21 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,400 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 23 Nëntor 2022)

Raste të reja ditore 11
Të shëruar në 24 orë 21
Të shtruar në spitale 4
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 464

Testime totale 2,007,075
Raste pozitive 332,179
Raste të shëruara 328,400
Raste Aktive 185
Humbje jete 3,594

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 154
Fier 10
Gjirokastër 8
Elbasan 4
Vlorë 1

Berat 2
Durrës 2
Lezhë. 2
Shkodër 2